Naga MarketsNotowania CCC akcje GPWWczesne godziny handlu na polskim parkiecie przyciągają wzrok do spółki CCC, która pikuje dziś -6,5 procent. Polski król obuwia spada zbliżając się coraz to bardziej do testu dołka z roku 2016, od którego fala wzrostu została zainicjowana praktycznie bez większych przystanków. Niedawno spółka opublikowała wyniki finansowe, które wskazywały na stratę 96,9 mln zł w trzech kwartałach obecnego roku. To sprawia, że kurs z pewnością nie będzie mógł być zostać tak łatwo wyhamowany do końca dzisiejszej sesji. 


Podczas dzisiejszej sesji o spółce CCC wiadomo z dwóch powodów: podane wyniki wraz z zapewnieniem o pozytywnym akcencie na koniec roku – oraz diametralne obniżenie notowań akcji podmiotu na polskim parkiecie. Spadek rzędu 6,5 procent w tym momencie zaskakuje, zwłaszcza, że wyniki firmy nie wydają się być negatywne.

Jak dowiadujemy się po publikacji, Grupa CCC w trzech kwartałach obecnego roku pochwaliła się wzrostem przychodów z e-commerce o ponad 53 procent. Przekładając to na konkretne liczby, spółka podała wzrost internetowej sprzedaży do poziomu 995,3 mln zł. To oznacza, że dział internetowej sprzedaży grupy stanowi już 24 procent łącznych zysków sprzedażowych, co oznacza wzrost tego segmentu o 4,2 procent w odniesieniu do poziomy z zeszłego roku.

Jednocześnie jednak odnotowano znaczny spadek sprzedaży w sklepach stacjonarnych. Co prawda w okresie I – III kw. obecnego roku przychody ze sprzedaży stacjonarnej sięgnęły łącznie 4,13 mld zł, co przekłada się na wzrost o 1/3 w stosunku do poprzedniego roku, jednak sam obecny, III kw. już odnotowuje spadek o 21,4 procent sprzedaży stacjonarnej.

Jednak co najważniejsze dla podmiotu to całościowy wynik za trzy ostatnie kwartały, które kształtują się na poziomie straty 96,9 mln zł netto. Rok wcześniej zysk netto grupy wynosił w tym okresie 151,6 mln zł.

wykres CCC W1 31.10.2019
CCC W1 31.10.2019, źródło: tradingview

To przekłada się na 6,5 procentowy spadek notowań akcji spółki. W tym tempie spółka ma szansę na odwiedzenie najniższego poziomu z 2016 roku jeszcze podczas dzisiejszej sesji handlowej, jeśli tylko kurs nie zostanie wcześniej mocniej wyhamowany. Wyniki spółki nie sprawiają, aby akcjonariusze mogliby być zadowoleni, co odzwierciedlone zostało właśnie na wykresie. Zdaje się, że poziomy 110 – 108 zł za akcję są w tym momencie celem dla wykresu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here