Naga MarketsJeden z salonów CCCW sobotę spółka CCC wydała raport zawierający wybrane skonsolidowane dane finansowe grupy kapitałowej CCC za czwarty kwartał 2018 roku. Jak wynika z informacji w raporcie, spółka CCC zanotowała 143,7 mln skonsolidowanego zysku netto w czwartym kwartale 2018 roku. Rok wcześniej zysk wynosił 150,3 mln.


Spółka CCC zajmuje się dystrybucją obuwia na terenie na terenie Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Austrii, Chorwacji, Słowenii, Rosji, Łotwy, Litwy, Estonii, Rumunii, Bułgarii, Ukrainy i Serbii. Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce.

Inne dane z raportu:

  • Skonsolidowana strata netto przypisana akcjonariuszom jednostki dominującej z działalności zaniechanej wyniosła 95,2 mln złotych w czwartym kwartale 2018 roku, w stosunku do 7 mln złotych straty rok wcześniej.
  • Zysk operacyjny wyniósł 168,3 mln złotych, w stosunku do 194,4 mln złotych zysku rok wcześniej.
  • EBITDA wyniosła 321,5 mln zł w porównaniu z 220,1 mln zł rok wcześniej. Jak podano – na EBITDA wpływ miały transakcje związane z MSSF 16, bez ich uwzględnienia wyniosłaby 201,1 mln zł.
  • Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 603,3 mln zł w czwartym kwartale 2018 roku, wobec 1 282,9 mln zł rok wcześniej.

Zobacz także: Przegląd komunikatów GPW – ING, CCC, Energa

Sytuacja techniczna na wykresie

Cena akcji CCC znajduje się w tej chwili przy oporze, wynikającym z dołków z lipca 2018 roku. Jeżeli kurs zdoła wybicia się górą, to czeka nas większe doregulowanie. Co prawda od dłuższego czasu znajdujemy się w trendzie spadkowym, niemniej pokonanie poziomu 191,5 zł, otworzyłoby drogę do większej korekty wzrostowej. Kluczowym oporem w długim terminie jest poziom 223 zł, gdzie wypada górne ograniczenie układu Overbalance.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here