Naga MarketsCCC pod oporem 130 zł i nadal bez reakcji podażowej Kurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,12%. Akcje drożały o 1,35 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 122,55 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 1,19% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 121,45 zł. W sumie trwające od listopada odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 255% wzrost ceny.

Marazm na wykresie

Notowania CCC od wakacji poruszają się bokiem jednak marazm na wykresie nie spotyka się z reakcją strony podażowej, mimo że cena oscyluje na maksimach dużego trendu wzrostowego. Wydaje się więc, że rynek czeka na jakiś impuls, który pozwoliłby zakończyć okres marazmu i wybić kurs na nowe maksima, powyżej 130 zł.ccc 10.11.2021
Notowania CCC 10.11.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Mocne wyniki kwartalne

CCC odnotowało 226 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA w III kw. 2021/2022, (tj. w okresie sierpień – październik 2021 r.) wobec 146 mln zł zysku EBITDA rok wcześniej, podała spółka, prezentujące wstępne dane. Przychody w III kw. r. obr. wyniosły 2 067 mln zł wobec 1 621 mln zł rok wcześniej. “Wysoka dostępność towaru oraz odpowiedzialna polityka cenowa i rabatowa Grupy przełożyły się na poprawę marży brutto (5,3 pkt proc. r/r).

Spółka utrzymała także wysoką dyscyplinę kosztową – kontrolowany wzrost w tym obszarze wynikał głównie z dynamicznej ekspansji e-commerce (wzrost przychodów online o 49% r/r) oraz szybkiego rozwoju sieci HalfPrice (otwarcie 13 salonów w Q3, zaawansowane prace dotyczące startu e-commerce), które mają charakter inwestycji w jeszcze lesze wyniki w przyszłości. W związku z tym, kolejny kwartał z rzędu, Grupa CCC osiągnęła dwucyfrową rentowność EBITDA, tj. 11%. Od sierpnia do października br. spółka wypracowała zysk EBITDA na poziomie 226 mln PLN (+55% r/r)”.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here