Naga MarketsCCC po spadku zyskuje ponad 7%. Dane z amerykańskiego rynku pracy lepsze niż oczekiwanoWczorajsza sesja na GPW w Warszawie odbiegała od tego do czego przyzwyczajał nas rynek w ostatnim czasie. Od rana mocno zyskiwał WIG20, który przebił przed godziną 10:00 poziom 1800 punktów i utrzymywał się ponad tą strefą aż do zamknięcia handlu.

Kapitał zagraniczny interesuje się krajowym rynkiem akcji

Na plusie dzień zakończyły prawie wszystkie spółki poza mBankiem i Dino Polska, a prym wiodły walory CCC (+7,63% z uwagi min. na pozytywnie odebrane, wstępne wyniki za II kwartał), Tauron Polska Energia (+6,81%) i Cyfrowego Polsatu (+5,81%, pozytywnie na kurs akcji wpłynęła informacja o potencjalnej sprzedaży aktywów wieżowych). Tym razem relatywną słabość pokazały małe i średnie podmioty, co widać po zachowaniu ich indeksów, tj. sWIG80 i mWIG40. Po skali obrotów (ponad 1 mld zł) oraz zachowaniu złotówki (zyskiwała wobec walut bazowych) widać, było, że krajowym rynkiem akcji interesuje się kapitał zagraniczny, a ten płynie przeważnie prawie w całości do największych emitentów notowanych w ramach WIG20.

Pozytywne nastroje nie ominęły również rynków rozwiniętych. Niemiecki DAX zyskał prawie 3%, a francuski CAC40 prawie 2,5%. Również w Stanach Zjednoczonych sesja rozpoczęła się i zamknęła w pozytywnych nastrojach. Paliwem dla strony popytowej były min. lepsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku pracy. Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych wzrosła w czerwcu o 4,8 mln wobec oczekiwanej zwyżki o 3,06 mln – podał tamtejszy Departament Pracy. Sama stopa bezrobocia w USA wyniosła 11,1%., (oczekiwano 12,5%) wobec 13,3% miesiąc wcześniej.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W nocy poznaliśmy odczyty indeksu PMI dla sektora usług w Chinach, które okazały się o wiele lepsze od oczekiwań rynku (58,4 vs. 53,8 punktów prognoz). To z kolei wpłynęło na bardzo dobre zachowanie indeksów azjatyckich w Tokio i Szanghaju. Kontrakty terminowe na bazowe indeksy Europy Zachodniej są kwotowane blisko wczorajszego zamknięcia, co może implikować wg nas neutralne otwarcie rynku kasowego w Warszawie. Brak udziału amerykańskich inwestorów (dzień wolny od pracy) powoduje, że nie spodziewamy się wysokiej zmienności na rynkach akcji, kluczowa będzie jednak pierwsza część handlu z uwagi na publikację (przed godziną 10:00) wskaźników PMI dla sektora usług dla najważniejszych gospodarek Starego Kontynentu.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here