Naga MarketsCCC po otwarciu galerii handlowych odnotowuje najwyższe przychody w historii!W ostatnią sobotę ponownie otwarte zostały galerie handlowe. Kilkutygodniowy zastój był związany z rekordowymi odczytami związanymi z liczbą zachorowań oraz ofiar spowodowanych pandemią koronawirusa. Obecnie na polskim rynku działa860 z 1050 sklepów Grupy CCC. Warto dodać, że spółka w ostatnim czasie koncentrowała się w dużej mierze na próbie rozwoju kanału e-commerce, który jest ostatnią deską ratunku dla detalistów w dobie pandemii.

  • Miniona sobota, najlepszym dniem handlowym w historii Grupy CCC.
  • Zdaniem PKOBP, dzień ponownego otwarcia galerii handlowych mógł być najlepszym dniem handlowym dla pozostałych firm z branży w całym roku.
  • Walory CCC drożeją podczas wtorkowej sesji o około 1,5%.

CCC odnotowało rekordową sprzedaż w minioną sobotę

W ubiegłą sobotę rząd zdecydował się otworzyć galerie handlowe i znajdujące się w nich sklepy. Cały ruch i bardzo wysoką sprzedaż można zauważyć również między innymi w danych finansowych poszczególnych firm. Na ten temat wypowiedział się prezes CCC – Pan Marcin Czyczerski:

Te artykuły również Cię zainteresują
“Po sobotnim wznowieniu handlu na rynku polskim działa obecnie 860 z 1050 sklepów Grupy CCC. Zamknięte są na dziś Czechy, Austria i Bułgaria. Miniona sobota, jako pierwszy dzień handlu po trwającym 3 tygodnie lockdownie, była najlepszym przychodowo dniem w historii”.

Zobacz również: Celon Pharma, Harper i Grodno – pokażą wyniki finansowe po weekendzie!

Zdaniem Czyczerskiego, należy jednak pamiętać, że to tylko jeden dzień sprzedaży, a przez równo 3 tygodnie listopada ponad 300 polskich sklepów CCC było zamkniętych. Gdyby nie decyzja rządowa o lockdownie, który uderzył między innymi w firmy których sklepy są ulokowane w galeriach handlowych, listopad mógł być rekordowym miesiącem w historii.

Należy przypomnieć tutaj, że w tym roku, z powodu pandemii, święto zakupów miało jednak inny charakter – większość sklepów w galeriach handlowych była zamknięta ze względu na obostrzenia związane z COVID-19. Centra handlowe zostały ponownie otwarte dopiero przed kilkoma dniami, w ścisłym reżimie sanitarnym i z wieloma ograniczeniami.

Na akcjach spółki w krótkim terminie rysuje się trend wzrostowy

Nie tylko CCC miało tak udany weekend. Zdaniem ekonomistów PKO BP, sobota była najlepszym dniem dla sklepów odzieżowych i obuwniczych w tym roku. Pomógł w tym Black Friday.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

Sytuacja na giełdowych walorach spółki również w ostatnim czasie diametralnie się poprawiła. Po teście okolic 36 zł z przełomu października i listopada, walory spółki w ostatnim miesiącu zaliczyły dynamiczny rajd na północ, by w ostatnich dniach osiągnąć poziom ponad 63 zł, co stanowi blisko 80% wzrost w przeciągu raptem 30 dni kalendarzowych.

Walory CCC zmierzają w kierunku lokalnego szczytu wyznaczonego wyznaczonego 5 czerwca, w okresie odmrażania gospodarki po 1 fali zachorowań na koronawirusa i jest to poziom 77,44 zł. Należy oczywiście pamiętać, że na początku roku, jeszcze przed wybuchem pandemii, za jedną akcję spółki należało zapłacić ponad 100 zł, co pokazuje, że potencjał do wzrostu na walorach CCC pozostaje bardzo duży.

Notowania CCC z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: tradingview.com

We wtorek, kilka minut po godzinie 16, akcje CCC zyskują 1,38% a kurs jest na poziomie 63,26 zł. Obroty na walorach spółki przekraczają nieznacznie 11 mln zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here