Naga MarketsCCC otworzy sklepy po majówce. Akcje rosną o prawie 12%. WIG20 nieznacznie pod kreskąCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie zaliczył dziś nieznaczny spadek. Wzrostom przewodziła spółka CCC oraz Play. Najsłabiej radził sobie natomiast jeden z wczorajszych faworytów, a mianowicie LPP. Spółka straciła ponad 4%.

  • 12 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w czwartek na wartości
  • Traciło dziś na wartości 8 z 20 spółek WIG20
  • Wzrost notowań CCC wiąże się prawdopodobnie z zamykaniem shortów

CCC i Play liderami wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zyskiwała dziś ponad połowa (12) natomiast 8 spółek traciło na wartości. Liderami wzrostów okazały się CCC i Play, których akcje podrożały w trakcie środowego handlu kolejno o 11,44% i 6,19%.

Te artykuły również Cię zainteresują
W przypadku CCC za domniemaną przyczynę wzrostów analitycy uznają zamykanie pozycji krótkich. Ponadto, inwestorzy mogą pozytywnie reagować na planowane otwarcie wszystkich sklepów należących do spółki już 4 maja.

“Przygotowujemy się do otwarcia wszystkich sklepów CCC w Polsce i chcemy to zrobić 4 maja” – powiedziała PAP Biznes Daria Sulgostowska, rzecznik prasowy CCC.

WIG20 traci po wyznaczeniu nowego szczytu

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 zauważymy, że wskutek trwającej od połowy marca br. aprecjacji jego wartość wzrosła o ponad 30%. Ponadto, dziś indeks skupiający 20 największych polskich spółek wyznaczył nowy szczyt na poziome 1682,13.

Kluczowy opór stanowi teraz strefa w okolicach poziomu 1670. Jeśli zostanie ona pokonana przez kupujących, będą mogli następnie podjąć próbę domknięcia luki spadkowej, która powstała na otwarciu sesji z 9 marca. W przypadku skutecznego odbicia, najbliższe wsparcie widoczne jest w pobliżu 1554.

Akcje CCC odbijają od wsparcia

Notowania CCC zyskały wczoraj ponad 20%, a zamknięcie sesji miało miejsce nieco poniżej poziomu 47 zł. Dziś wzrosty są kontynuowane, a szczyt sesji znalazł się tuż pod maksymalnymi poziomami z obecnego miesiąca.

Wspomniane maksima przy 56,80 zł stanowią teraz istotny opór w drodze do kolejnej kluczowej strefy skupionej w okolicach okrągłego poziomu 70 zł. Wsparcie zlokalizowane jest nieopodal poziomu 38 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here