Naga Markets



CCC odnotowało wzrost po przedstawieniu dobrych wyników za I kw. 2021 r.O ile końcówka kwietnia pozostawiła spory niesmak przy nieudanym wybiciu z 4-miesięcznej konsolidacji, o tyle pierwszy tydzień maja, wlał w krajowy rynek nieco więcej optymizmu. WIG20, wyraźnie silniejszy od mniejszych podmiotów, zyskał 2,9% i zakończył tuż pod górną bandą konsolidacji 2100 pkt.

CCC i LPP były w minionym tygodniu jednymi z najlepszych spółek

Nastroje wspierały rynki zagraniczne (S&P500 +1,3% i nowe rekordy hossy) oraz dobre wyniki kwartalne za 1Q’21. W zakończonym tygodniu blisko 60% publikujących wyniki/szacunki firm zaskoczyło pozytywnie, a do największych niespodzianek z pewnością można zaliczyć spółki odzieżowe. LPP/CCC zyskały 10% szacując pozytywną EBITDĘ w 1Q’21 zamiast oczekiwanej straty. Były to obok KGHM (+13%) jedne z najlepszych komponentów dużego indeksu. Pozytywnie wyróżniły się również banki (+2,4%), WIG-Paliwa (+4,2%) i WIG-Media (+7,1%), gdzie najmocniejszym podmiotem była Wirtualna Polska (+8,8%). WP dała również najlepszą stopę zwrotu w mWIG40, który zyskał tylko 0,5%. Jeszcze gorzej wypadł sWIG80 obciążony >20% stratą Mabion.

Te artykuły również Cię zainteresują




Trwa sezon wyników za 1Q’21, który rozpędzi się szczególnie w najbliższych 2 tygodniach. Oprócz pozytywnych zaskoczeń banków czy odzieżówki nie brakuje też rozczarowań. Tym w ubiegłym tygodniu była niewątpliwie Grupa Azoty, publikując szacunki ponad 20% słabsze od konsensusu (kurs akcji -6%). W USA sezon już się kończy. W ubiegłym tygodniu największą sensacją były katastrofalne dane z amerykańskiego rynku pracy. W kwietniu zatrudnienie wzrosło tylko o 266 tys. os. vs prawie +1 mln w konsensusie.

Na dodatek marcowe dane zostały skorygowane o 150 tys. w dół, a stopa bezrobocia wzrosła z 5,8% do 6,1%. Rynek odebrał dane zgodnie z dominującym od 2009 roku modelem „im gorzej tym lepiej”, bo słabe dane oddalają perspektywę podwyżek stóp. Dobre nastroje przeważają również dziś o poranku.

Autor: Krystian Brymora, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy wti | lotos gpw | notowanie bitcoin | dax index | cdprojekt red akcje |

invest



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here