Naga MarketsCCC odnotowało dobrą sesję po opublikowaniu swoich wynikówPo wtorkowej przecenie, środowa sesja przyniosła szybkie odreagowanie na europejskim rynku, w tym na warszawskim parkiecie. Poza dobrymi wynikami kwartalnymi spółek wsparciem pozostawały dane makroekonomiczne. Finalny odczyt PMI usług dla strefy euro okazał się nieco lepszy od oczekiwań (50,5 vs 50,3 pkt.), przy czym względem poprzedniego odczytu poprawił się o blisko 1,0 pkt. oraz przekroczył graniczny poziom 50 pkt. stanowiący o ożywieniu w tym sektorze.

CCC odnotowało znaczny wzrost

Nieco słabsze dane nadeszły ze Stanów Zjednoczonych, gdzie raport ISM dla usług, podobnie jak dla przemysłu, okazał się zauważalnie niższy od oczekiwań, ale i od poprzedniego odczytu. Jednocześnie raport ADP, który często bywa wskazówką przed oficjalnymi danymi z amerykańskiego rynku pracy, wskazał że w kwietniu przybyło 742 tys. nowych etatów w sektorze pozarolniczym względem prognozowanych ponad 800 tys. Mimo wsparcia ze strony wyników finansowych za 1Q20, gdzie utrzymują się wysokie zaskoczenia in plus, kluczowy indeks z Wall Street zanotował tylko symboliczny zysk na poziomie 0,07%. Nieco lepiej zachowywał się przemysłowy DJI, który zyskał blisko 0,30% niemniej to wystarczyło do osiągniecia nowego historycznego poziomu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po słabszym wtorku w wykonaniu warszawskich blue chips, środa przyniosła zwrot o 180%, a indeks WIG20 zyskał ponad 2% i tym samym znalazł się w czołówce najważniejszych indeksów. Nominalnie najlepiej zachowały się notowania CCC i LPP w odpowiedzi na oblikowane dane finansowe. Na drugim biegunie znalazł się CD Projekt oraz Mercator. Wzrosty, ale zdecydowanie w mniejszej skali, miały miejsce również w grupie średnich i mniejszych spółek.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji:

W czwartkowym kalendarium makroekonomicznym mamy wysyp istotniejszych danych. Po porannej publikacji o niemieckich zamówieniach w przemyśle za marzec, które okazały się lepsze od prognoz, jeszcze przed południem poznamy marcową sprzedaż detaliczną w strefie euro. Popołudniem natomiast zakończy się posiedzenie Banku Anglii – rynkowy konsensus nie zakłada zmian warunków polityki monetarnej. Późniejsze godziny to cotygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy oraz kwietniowy raport Challengera, który mówi o planowanych zwolnieniach w podziale na sektory gospodarki. Przed warszawskimi indeksami dziś nie lada wyzwanie utrzymania wczorajszych nastrojów, mimo pogorszenia sentymentu na sesji na Wall Street. WIG20 powinien zawalczyć o poziom 2050 pkt. a w przeciwnym scenariuszu wsparciem pozostaje nadal zakres 2000-2020 pkt.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones notowania | co to jest blika | kurs dolara amerykańskiego | pgnig forum | mrc notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here