Naga Markets

CCC najniższej od początku roku Kurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, spadał podczas piątkowej sesji o około 0,97%. Akcje taniały o 0,40 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 40,42 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 1,33% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 41 zł.

Powrót do spadków

Notowania CCC spadają od początku roku. Po silnych spadkach z pierwszych dwóch miesięcy, pod koniec lutego przecena wyhamowała. Kolejne miesiące przyniosły ruch boczny. Niestety, przejściu w fazę konsolidacji, nie towarzyszyły próby zainicjowania większego odbicia. Obecnie niewiele brakuje aby kurs znowu zaczął spadać, przełamując roczne minima.ccc 8.08.2022
Notowania CCC 8.08.2022

Spadki po wynikach

CCC odnotowało 224 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA (wg MSSF16) w II kw. roku obrotowego 2022 (maj-lipiec 2022) wobec 226 mln zł zysku EBITDA rok wcześniej, podała spółka, prezentujące wstępne szacunkowe dane. Przychody w II kw. r.obr. wyniosły 2 378 mln zł wobec 2 033 mln zł rok wcześniej, co oznacza najwyższą kwartalną sprzedaż w historii grupy.

Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 79 mln zł w II kw. r.obr. wobec 78 mln zł zysku rok wcześniej. “Grupa CCC w II kw. 2022 (maj-lipiec) osiągnęła najwyższą w historii sprzedaż kwartalną, tj. 2,4 mld zł. Pomimo wysokiej bazy, będącej efektem otwarcia sklepów po zniesieniu obostrzeń sanitarnych w maju ub.r., wynik ten jest wyższy o 17% r/r. Grupa CCC nieustająco rozwija omnichannelowy model sprzedaży, wzbogacając ofertę oraz dbając o doświadczenia zakupowe klientów” – czytamy w komunikacie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPKN Orlen z nieudaną próbą wybicia linii bessy – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułLPP w coraz węższym zakresie notowań
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here