Naga Markets



CCC nabyło od MKK3 i zbyło na rzecz A&R 10% akcji eobuwie.plWarszawa, 24.09.2021 (ISBnews) – CCC nabyło od MKK3 oraz zbyło na rzecz A&R Investments Limited pakiet akcji eobuwie.pl, reprezentujący 10% kapitału zakładowego tej spółki, podała spółka.

„W dniu 23 września 2021 r. spełnione zostały warunki określone w przedwstępnej warunkowej umowie sprzedaży akcji eobuwie z dnia 31 marca 2021 r. oraz warunkowej umowie rozporządzającej z dnia 22 czerwca 2021 r., dotyczącej przeniesienia własności pakietu akcji eobuwie, zawartych z A&R. W związku z powyższym, zgodnie z postanowieniami umowy zawartej z MKK3 w dniu 31 marca 2021 r., określającej warunki nabycia od MKK3 pakietu akcji eobuwie, w dniu 23 września 2021 r.: CCC nabyła od MKK3 pakiet akcji eobuwie reprezentujący 10% kapitału zakładowego eobuwie, a następnie CCC przeniosła na rzecz A&R własność nabytego pakietu akcji eobuwie, reprezentującego 10% kapitału zakładowego eobuwie. Rozliczenie ceny sprzedaży na rzecz A&R nastąpiło poprzez potrącenie ceny pakietu akcji z zaliczką w wysokości 500 mln zł, wpłaconą przez A&R na rzecz CCC w dniu zawarcia warunkowej umowy rozporządzającej” – czytamy w komunikacie.



Wykonanie warunkowej umowy rozporządzającej jest ostatnim etapem transakcji zbycia pakietu akcji eobuwie na rzecz A&R. W związku z wykonaniem umowy zawartej z MKK3 rozwiązana została, w zakresie dotychczas niewykonanym, umowa zobowiązująca do sprzedaży akcji eobuwie z 26 sierpnia 2015 r., zawarta przez CCC i CCC Shoes & Bags oraz akcjonariuszy eobuwie.

31 marca br. CCC Shoes & Bags zawarło z Cyfrowym Polsatem oraz z A&R Investments Limited dwie warunkowe przedwstępne umowy sprzedaży akcji eobuwie.pl, określające warunki sprzedaży na rzecz każdego z inwestorów pakietów po 10% akcji za cenę 500 mln zł każdy.

W wyniku wykonania opisanych umów struktura akcjonariatu eobuwie kształtuje się następująco: CCC Shoes & Bags (75%), Cyfrowy Polsat (10%), A&R (10%), MKK3 (5%), zakończono.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs cdprojekt | akcje celon pharma | kurs jena nbp | lotos notowania | kurs gbp online | kurs selvita | średni kurs korony islandzkiej |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here