Naga MarketsCCC nabył 10% eobuwie.pl od MKK3 i sprzedał go na rzecz Cyfrowego PolsatuCCC nabył od MKK3 pakiet 10% akcji eobuwie.pl za cenę 360 mln zł zapłaconą w dniu transakcji, a następnie zbył ten pakiet na rzecz Cyfrowego Polsatu za cenę 500 mln zł zapłaconą w dniu transakcji, podało CCC. Ponadto CCC zawarł z A&R warunkową umowę rozporządzającą dotyczącą przeniesienia na rzecz A&R własności pakietu akcji eobuwie.pl reprezentującego 10% kapitału zakładowego eobuwie za cenę 500 mln zł.

W dniu zawarcia warunkowej umowy rozporządzającej A&R wpłaciła na rzecz CCC kwotę 500 mln zł tytułem zaliczki na poczet ceny sprzedaży.“Zgodnie z umową rozporządzającą przeniesienie akcji eobuwie.pl reprezentujących 10% kapitału zakładowego eobuwie.pl na rzecz A&R nastąpi niezwłocznie po jego nabyciu przez CCC od MKK3 zgodnie z warunkami umowy MKK3 w terminie określonym w warunkowej umowie rozporządzającej, jednak nie później niż w terminie 6 miesięcy od dnia jej zawarcia” – czytamy w komunikacie.

Na początku kwietnia CCC Shoes & Bags (CCC S&B) zawarło z Cyfrowym Polsatem oraz z A&R Investments Limited – jednym z akcjonariuszy InPostu – dwie warunkowe przedwstępne umowy sprzedaży akcji eobuwie.pl, określające warunki sprzedaży na rzecz każdego z inwestorów pakietów po 10% akcji za cenę 500 mln zł każdy. Jednocześnie, Grupa CCC zawarła umowę z MKK3 – wehikułem inwestycyjnym założyciela spółki – która przewiduje sprzedaż w najbliższych dwóch kwartałach na rzecz CCC pakietu 20% akcji eobuwie.pl. Umowa z MKK3 przewiduje ponadto pozostawienie w tym wehikule pakietu 5% udziałów.

W połowie marca br. CCC poinformowało, że przystąpiło do wyłącznych negocjacji z Cyfrowym Polsatem oraz A&R Investments Limited na temat sprzedaży dla każdego z potencjalnych inwestorów po 10% akcji eobuwie.pl w ramach inwestycji typu pre-IPO za cenę po 500 mln zł. Pierwsza oferta publiczna (IPO) eobuwie.pl jest obecnie planowana na 2022 lub 2023 rok.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. W roku obrotowym rozpoczynającym się 1 stycznia 2020 r. i zakończonym 31 stycznia 2021 r. spółka odnotowała 5,64 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gielda forum | pgnig kurs | pko akcje | kurs akcji biomed | notowania stalprodukt | pgnig notowania | notowania nasdaq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here