Naga MarketsCCC na ważnym wsparciu. Pozytywne prognozy dla spółki na dłuższy terminKurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,56%. Akcje taniały o 1,48 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 55,46 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,79% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 56,40 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 210% wzrost ceny.

  • CCC zaczyna współpracę z InPost
  • Pozytywne rekomendacje dla spółki

Dobre prognozy na dłuższy termin

Notowania spółki kontynuują rozpoczętą w czerwcu korektę. Ruch jest dość płaski i mało dynamiczny, co sugeruje, że popyt mógłby powrócić do gry. Podobnego zdania jest coraz więcej analityków. Warto tu wspomnieć choćby o najnowszej wycenie DM BDM na poziomie 69,40 zł. Analitycy szacują, że wszelkie odpisy i słabsze wyniki są już w cenach, a to co powinno teraz być dyskontowane to poprawiająca się liczebność klientów w sklepach stacjonarnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zresztą, spółka doskonale wykorzystała okres pandemii na mocne przyspieszenie cyfryzacji. Teraz powinno to zacząć procentować, coraz wyższymi wpływami z handlu internetowego. Według prognoz DM BDM, przychody CCC w 2020 roku spadną do 5,37 mld zł, a strata netto wyniesie 446 mln zł. W 2021 roku oczekują 7,13 mld zł przychodów oraz 123 mln zł zysku netto.

ccc 7.08.2020
Notowania CCC 7.08.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Współpraca z InPost

Grupa CCC we współpracy z InPost uruchomiła usługę ‘Paczka w Weekend’ umożliwiającą klientom dostawę do Paczkomatu w sobotę, a nawet w niedzielę, poinformowała spółka. “W CCC kładziemy duży nacisk na relacje z klientami i zrozumienie ich potrzeb. Konsumenci są zainteresowani szybką dostawą zamówień, a ponad połowa Polaków chce powrotu niedziel handlowych.

Wdrożyliśmy usługę ‘Paczka w Weekend’ z myślą o wszystkich, którzy robiąc zakupy online pod koniec tygodnia pracy nie chcą czekać na swoje zamówienie do kolejnego dnia roboczego. Dzięki nowej usłudze klienci zyskują wygodę odbioru zamówienia złożonego ‘w ostatniej chwili’ już w weekend, co sprawia, że teraz każda niedziela w CCC jest handlowa” – powiedział dyrektor ds. rozwoju omnichannel w CCC Jakub Jasiński, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here