Naga MarketsNotowania CCC akcje GPWOd spółki CCC dużo się oczekuje, jednak ostatnie wyniki nie idą w parze z prognozami, twierdzi Łukasz Wardyn z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 17 lutego 2020 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na spółkę CCC. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z świata finansów.


CCC z bardzo ambitnymi prognozami

Spółka CCC szacunkowe wyniki za 2019 roku już podawała, obecnie chwali się wynikiem EBIDTA. Z kolei prezes firmy pod koniec stycznia poinformował, iż utrzymuje politykę dywidendową.

Spółka jest pro-wzrostowa z bardzo dużą dynamiką przychodów i zysków rok w rok. Inwestorzy lubią tą spółkę, mają ją w portfelach i są w stanie za nią bardzo dużo zapłacić, do tego stopnia, że wskaźnik C/Z jest bardzo wysoki. Jest to dobre w sytuacji, gdyby przychody i zyski się zwiększały. Nagle mamy sytuację odwrotną – mocny spadek i stąd tak duża kara dla inwestorów na akcjach spółki. Ważna jest obrona punktu 100 zł – oznajmił Łukasz Wardyn.

Polityka dywidendowa CCC, opublikowana w 2015 roku, zakłada, że zarząd będzie proponował wypłatę dywidendy w wysokości od 33 proc. do 66 proc. skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. Polityka przewiduje, że wypłata dywidendy będzie możliwa, gdy dług netto grupy będzie wynosił mniej niż trzykrotność zysku EBITDA za dany rok obrotowy.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here