Naga MarketsCCC ma umowy sprzedaży 100% udziałów NG2 Suisse za ok. 14-15 mln CHFCCC zawarło z cm.shoes i GA Europe Coöperatief umowy sprzedaży 100% udziałów NG2 Suisse oraz aktywów należących do NG2, podała spółka. W wyniku zawartych umów, cm.shoes stał się pośrednio właścicielem wszystkich udziałów szwajcarskiej spółki Karl Voegele, które należały pośrednio do CCC.

“Emitent oczekuje, że z tytułu sprzedaży udziałów, uregulowania rozliczeń handlowych pomiędzy NG2, a Grupą CCC i pozostałych rozliczeń, odnotuje łączne wpływy gotówkowe w kwocie ok. 14-15 mln CHF (finalna kwota zależna będzie m.in. od rozliczeń faktycznych sald, kosztów zamknięć sklepów, wybranych sporów sądowych)” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wraz ze sprzedażą udziałów, strony zawarły umowę umożliwiającą kontynuacje świadczenia przez CCC wybranych usług oraz dostaw towarów na okres do 2 lat na rzecz Karl Voegele, z ograniczonym maksymalnym saldem należności handlowych względem CCC w wysokości 8,5 mln euro, podano również.

Umowy zawierają klauzule earn-out dla CCC w przypadku sprzedaży w przyszłości udziałów Karl Voegele przez inwestorów do innego podmiotu, zastrzeżono.

“Zawarcie ww. umów stanowi realizację przeglądu opcji strategicznych dla Karl Voegele. Zrealizowana transakcja jest elementem zapowiadanej przez grupę restrukturyzacji jej obecności w Europie Zachodniej oraz strategicznej koncentracji na działalności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz rozwoju segmentu e-commerce” – czytamy dalej.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax online | aktualny kurs korony czeskiej | forum giełdowe | bitcoin wykres | kryptowaluty prognozy | usd pln | akcje alior |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here