Naga MarketsCD Projekt liderem wzrostów WIG 20. Banki zniżkują na GPW po obniżce stóp procentowychWtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) dobiegła końca. Po wczorajszym wzroście indeksu WIG20 o 0,63 proc., dziś kurs także się umocnił (+0,16 proc.). Notowania indeksu 20 największych spółek nadal pozostają pod kluczowym oporem blisko 1770 USD.

  • WIG20 zyskał we wtorek 2 czerwca 0,16 proc.
  • Największym wygranym sesji okazała się spółka obuwnicza CCC
  • W indeksie blue chipów traciły dziś banki, telekomy oraz spółka CD Projekt   

CCC z ponad 13 proc. wzrostem na koniec sesji

Podczas drugiej sesji tego tygodnia WIG 20 zamknął się niewielkim zyskiem, jednakże wykres nadal wskazuje na niezdecydowanie. Na zielono świeciło 14 z 20 spółek indeksu. Traciło natomiast 6 spółek, z czego połowa to banki (PKO BP, PEKAO oraz Santander).

Najlepiej radziła sobie dziś spółka CCC, która wzrosła o 13,03 proc. Prawie 8,3 proc. zyskała spółka Tauron PE, a 4,55 proc. wzrostu zanotowała PGE.

W trakcie dzisiejszej sesji pod presją znalazły się m.in. banki, a wszystko przez niższe perspektywy wyniku odsetkowego w następstwie obniżki stóp procentowych NBP z minionego czwartku:

  • -1,74 proc. PKO BP
  • -1,17 proc. Pekao
  • -0,85 proc. Santander Polska

Osuwały się dziś także akcje gamingowego giganta CD Projekt, który stracił blisko 2,2 proc. Co ważne, spadek nastąpił przy największych obrotach z spośród polskich spółek – 188,28 mln zł.

WIG 20 nadal pod ważnym oporem

Notowania indeksu 20 największych spółek polskiej giełdy już w ubiegłą środę dotarły do kluczowego oporu w okolicach poziomu 1770. Od tego czasu dzienne zmiany są niewielkie, a cena porusza się bokiem.

Szans na kontynuację ruchu można wypatrywać po skutecznym wybiciu oporu. Przy takim scenariuszu kupujący otworzyliby sobie drogę do wzrostów w kierunku poziomu 1890.

Akcje CCC wybiły z konsolidacji

Dzisiejszy, silny wzrost akcji CCC doprowadził w końcu do przełamania kluczowego oporu w okolicach 54 zł. Obszar ten stanowił jednocześnie górne ograniczenie konsolidacji w jakiej cena poruszała się od połowy kwietnia br.

Wybicie w górę otwiera bykom drogę do dalszych wzrostów. Najbliższy istotny opór w przypadku realizacji pro-wzrostowego scenariusza znajdziemy w pobliżu poziomu 68 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here