Naga MarketsCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że mimo kryzysu gospodarczego, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, sentyment na giełdzie pozostaje względnie pozytywny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 1,12% i jest to już jego szósta wzrostowa sesja z rzędu.

  • 16 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w czwartek na wartości
  • 1 z 20 spółek z WIG20 utrzymywała się w czwartek na stabilnym poziomie
  • 3 z 20 spółek z WIG20 traciły w czwartek na wartości

CCC liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 aż 16 zyskiwało dziś na wartości a zaledwie 3 odnotowały spadki. Już drugą sesję z rzędu, liderem wzrostów okazała się największa detaliczna spółka obuwnicza w Europie Środkowej i największy producent obuwia w Europie. Akcje CCC podrożały w trakcie czwartkowego handlu aż od 13,82%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: Stooq

Akcje CCC wzrosły od początku tygodnia o niemal 45%

Spoglądając na notowania CCC zauważymy, że wskutek trwających od poniedziałku wzrostów akcje spółki podrożały o niemal 45%. Licząc od marcowych dołków, ich zasięg zbliża się natomiast już do 200%. Warto zwrócić uwagę, że w skutek tak znacznej aprecjacji rynek pokonał horyzontalny opór w wysokości 55 zł.  Fakt ten sprawił, że notowania CCC znajdują się obecnie na najwyższym poziomie od 9 marca br.

Jeżeli tylko aprecjacja ta będzie kontynuowana, notowania spółki mogłyby dostrzec nawet w okolice 80 zł. Dopiero tam znajduje się bowiem kolejny, istotny opór.

Autor poleca również:Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro rośnie nieprzerwanie od 9. dni! To najdłuższa wzrostowa seria od 16 lat
Następny artykułMieszana sesja na polskim złotym, spadki na USD/PLN i wzrosty na EUR/PLN
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here