Naga MarketsCCC i LPP ze znaczącymi zwyżkami na zakończeniu środowej sesjiŚrodowa sesja kontynuuje wzrostowe odreagowanie. W grupie spółek indeksu bazowego zdecydowana większość odnotowała zwyżki. Na przód, pod względem wpływu na zmiany indeksu, wysuwają się banki oraz sprzedawcy detaliczni, zarówno dóbr podstawowych (DINOPL), jak i tych wyższego rzędu (CCC, LPP). Mocnymi zwyżkami może się pochwalić również energetyka.

CCC i LPP na plusie, CD Projekt stabilizuje kurs

Będący do niedawna w centrum zainteresowania (wysokie obroty) CD Projekt chwilowo stabilizuje kurs po uprzednich rozchwianiu i silnych spadkach. W otoczeniu rynkowym poprawie nastrojów mogły sprzyjać wczorajsze odczyty szacunkowych odczytów PMI dla głównych gospodarek, zwłaszcza zachodnioeuropejskich, wykazujących dalszą poprawę dla sektora przemysłowego oraz usług.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na wykresie dziennym FW20 kurs zmierza w stronę poprzedniego szczytu 2023 pkt. Wskaźnik MACD zdołał wybronić się przed spadkowym przełamaniem linii sygnalnej, RSI pozostaje przy podwyższonym poziomie blisko strefy wykupienia rynku. Wysokie wartości ADX wskazują na utrzymującą się siłę bieżącego trendu wzrostowego. Na wykresie 60-min notowania wybiły się górą z wcześniejszego trendu bocznego co wspiera dążenie do poprzedniego szczytu. Przebieg wczorajszej sesji może jednak budzić mieszane odczucia, całość zwyżki została wypracowana głównie w drugiej godzinie po otwarciu rynku kasowego, czyli po publikacji wspomnianych wskaźników PMI, później ten pozytywny sentyment już się ulatniał.

Na rynkach zachodnich, zwłaszcza europejskich, były notowane zwyżki głównych indeksów, które są kontynuowane w porannych wycenach kontraktów terminowych. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe odczyty o zatrudnieniu i wynagrodzeniu oraz z USA o budowie nowych domów.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here