Naga MarketsCCC i LPP kończą poniedziałkową sesję na plusie. To skutek informacji o ponownym otwarciu galeriiPodczas sobotniej konferencji Premiera Mateusza Morawieckiego, zostało zapowiedziane luzowanie koronawirusowych obostrzeń, a jednym z nich ma być ponowne otwarcie galerii handlowych, przewidziane na sobotę 28 listopada bieżącego roku. Na giełdową reakcję beneficjentów tego komunikatu nie trzeba było długo czekać. Na początku poniedziałkowej sesji, liderami wzrostów w gronie komponentów Wig20 były spółki CCC i LPP.

  • 28.11 mają zostać ponownie otwarte galerie handlowe.
  • Luzowanie obostrzeń pomoże w utrzymaniu dobrych wyników finansowych spółkom LPP i CCC.
  • W poniedziałek, akcje opisywanych spółek zyskiwały po kilka procent

CCC oddaje w trakcie sesji blisko 7-procentowy wzrost z otwarcia

Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od sporych wzrostów na walorach CCC. Akcje spółki na otwarciu liderowało w zestawieniu najlepiej radzących sobie spółek w gronie komponentów indeksu Wig20. Kolejne godziny pokazały jednak wyraźną słabość walorów i powrót w kierunku kursu odniesienia – poziomu zamknięcia z piątkowej sesji (27,66 zł).

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Brave Lamb Studio wydaje Field Hospital. Rozmowa z Prezesem Michałem Dziwnielem

Początek listopada przyniósł bardzo mocne wzrosty na walorach spółki, a kurs osiągnął poziom 32 zł., wobec okolic 27 zł jeszcze na początku miesiąca. Od tego momentu obserwujemy jednak znacznie słabszą postawę walorów spółki i powrót w rejony wsparcia, które już wielokrotnie zatrzymywało kurs akcji przed głębszym zejściem. Kolejne sesje pozwolą nam odpowiedzieć na pytanie, czy również tym razem uda się obronić rejon 27 zł, z którego do tej pory zazwyczaj generowane były impulsy wiążące się z wzrostem kursu akcji.

Notowania CCC z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Już 23 listopada rozpoczęcie Gry Inwestycyjnej organizowanej przez ING!

LPP domyka lukę wzrostową z 9 listopada

Podobnie jak w przypadku opisanego wyżej wykresu CCC, w przypadku LPP poniedziałkowa sesja przebiegała pod znakiem dynamicznych, kilkuprocentowych wzrostów na początku sesji, które stopniowo były oddawane w kolejnych godzinach handlu.

Cała sesja skończyła się na minusie (-0,95%), a kurs na zamknięciu wyniósł 6805 zł – poziom sesyjnego minimum.

Walory LPP zmierzają w kierunku poziomu 6600 zł, gdzie zostanie domknięta cała luka wzrostowa z sesji 9 listopada. Poziom ten, pokrywa się z najbliższym wsparciem, które w krótkim terminie powinno zatrzymać spadki i możemy się spodziewać w przypadku scenariusza bazowego, krótkotrwałego ruchu bocznego, natomiast w przypadku scenariusza pozytywnego próby ponownego ataku na rejony 7000 zł.

Notowania LPP z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here