Naga MarketscccGrupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

Dzisiaj światło dzienne ujrzał raport datowany na 25 lipca. W rekomendacji, analitycy DM BOŚ obniżyli cenę docelową CCC do poziomu 137,5 zł ze 195,4 zł, pozostawiając zalecenie na poziomie “sprzedaj”.

Według autorów rekomendacji, perspektywy wyników spółki w krótkim okresie wyglądają przeciętnie.

“Pomimo niezłej sprzedaży w czerwcu za sprawą korzystnej pogody wyniki finansowe za II kw. 2019 będą nienajlepsze i gorsze niż rok temu za sprawą niewystarczającej sprzedaży w kwietniu i maju, kiedy spółka nie stosowała jeszcze przecen oraz wysokich nakładów marketingowych w eobuwie, a także wyższych niż rok temu kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu pod wpływem przejęć” – napisano w raporcie.

Co ciekawe, w dłuższym okresie czasu, analitycy oczekują sporej poprawy wyników, ze względu na wzrost porównywalnej sprzedaży na metr kwadratowy, rozwój e-commerce i optymalizację kosztów.

Według prognoz DM BOŚ – w 2019 roku przychody wzrosną o 33% do 6,28 mld zł, w 2020 roku o 23% do 7,7 mld zł. Zysku netto wzrośnie w bieżącym roku do 130,7 mln zł, a w przyszłym roku do 222,1 mln zł.

Sytuacja na wykresie:

Akcje spółki traciły dzisiaj ponad 5% przy dosyć wysokich obrotach. Spadki nie powinny dziwić z uwagi na słabość szerokiego rynku. Po za tym, spółka traci na wartości od dłuższego czasu. Na wykresie tygodniowym kluczowym wsparciem są okolice 105 zł. Mimo trwających spadków, wydaje się, że prognozowana poprawa wyników w kolejnych latach i dalszy rozwój firmy, z czasem zachęcą do kupna, przynajmniej długoterminowych inwestorów, zwłaszcza że wycena względem poprzednich lat jest coraz bardziej atrakcyjna.

ccc
źródło xStation 5

Czytaj także: Echo Investment – ponad 21% wyższa sprzedaż od początku roku. Na wykresie korektaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here