Naga MarketsZdecydowanie spółką dnia jest podczas wtorkowej sesji handlowej na polskim parkiecie CCC [CCC] – która rośnie dziś ponad 12 procent.

wykres CCC H1 20.08.2019
CCC H1 20.08.2019

Wynikiem takiego zachowania wykresu jest fakt, iż spółka podała dziś raport finansowy, w którym wskazuje, iż zysk z działalności operacyjnej wyniósł 159,5 mln zł i stanowi wynik wyższy od oczekiwań rynkowych o blisko 50 procent. To bardzo dobra informacja, ponieważ mimo słabszych wyników rdr – producent obuwia i jedną z najszybciej rozwijających się spółek obuwniczych w Europie – zaskoczył rynek relatywnie dobrym wynikiem.

To sprawia, że spółka rośnie dziś z poziomu 128.30 zł za akcję do strefy 146.66 zł. To bardzo duży przeskok, jednak spółka w ostatnim czasie ma wyraźny trend spadkowy, dlatego oczekuje się, że nastąpi jeszcze korekta obecnego ruchu wzrostowego pokrywająca lukę cenową.

Orbex

Zobacz również: Akcje CCC nadal tracą. Prognoza poprawy wyników w najnowszej rekomendacji

Dzisiejszym numerem dwa podczas wtorkowego handlu jest spółka Wielton – należąca do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie. Dziś spółka rośnie ponad 6,5 procent, sprawiając, że część strat zostaje odrobiona. Co prawda patrząc z interwału czasowego D1 – spółka tworzyła od dłuższego czasu konsolidację na strefie 7,60 zł za akcję a 8,50 zł – jednak wykres nie mógł na dobre odbić się od wsparcia. Zdaje się, że w tym momencie w końcu może dojść do udanego ataku górnego ograniczenia trwającego pasma konsolidacyjnego. Jeśli faktycznie obecny sentyment spółki zostanie zachowany, wówczas ma ona szanse na wejście w zakres cenowy 8,50 zł – 9,40 zł. Ważnym będzie w tym momencie atak samej strefy oporu i to na nim powinni się skupić inwestorzy.

wykres WLT D1 20.08.2019
WLT D1 20.08.2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here