Naga MarketscccAkcje CCC drożały podczas ostatniej sesji przed Świętami o ponad 6% przy całkiem dobrych obrotach. Podwyższony wolumen utrzymuje się od połowy marca, kiedy doszło do wyznaczenia dołka okresu paniki wywołanej koronawirusem. Dotychczasowe odbicie nie zmienia jednak szerszego układu technicznego.

Dzisiaj spółka poinformowała, że otrzymała dofinansowanie w wysokości 23 mln zł na koszty pracownicze na kolejne 3 miesiące. Pomoc ta pozwoli na zachowanie kilku tysięcy miejsc pracy.

“Część z tych środków już wpłynęła na nasze konta. Pomoc ta pozwoli na zachowanie kilku tysięcy miejsc pracy. Kwota ta wesprze spółkę finansowo i pozwoli na podejmowanie kolejnych działań antykryzysowych. Na pewno jest to również sygnał, że mechanizmy antykryzysowe działają, a wsparcie jest realne, więc przedsiębiorcy będą czekać na kolejne propozycje pomocowe. Z naszej strony jest to część działań mających na celu odciążenie kosztów, w tym w szczególności kosztów wynagrodzeń. Analogiczne działania podejmujemy na pozostałych rynkach” – dodano w komunikacie.

Więcej na ten temat: CCC otrzymało 23 mln zł dofinansowania na koszty pracownicze

Sytuacja na wykresie:

Na wykresie miesięcznym cena znajduje się na pewnym wsparciu i tu pojawia się próba zainicjowania odbicia…

ccc

…patrząc z bliższej perspektywy, utrzymujące się wysokie obroty w czasie korekty dają szansę na jej rozwinięcie. Kluczowe zdaje się wybicie ponad opór w rejonie 40 zł.

ccc

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here