Naga MarketsCCC bez większej reakcji na zamknięcie galerii. To pokazuje pozytywny sentyment do spółki Kurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, rósł podczas piątkowej sesji o około 0,33%. Akcje drożały o 0,26 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 82,80 zł. Jest to niezły wynik na tle tracącego w piątek 1,18 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 79,66 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 250% wzrost ceny.

Pozytywny sentyment

Notowania spółki trzymają się bardzo mocno w ostatnich dniach i nie widać takiego efektu jakie dawały poprzednie kwarantanny, a przede wszystkim zamykanie galerii handlowych. Tym razem zamknięcie centrów handlowych uderza w spółkę w słabym momencie, gdyż okres Świąt sprzyja większym zakupom.

Te artykuły również Cię zainteresują
Brak reakcja na wykresie sugeruje, że na spółce mamy do czynienia z pozytywnym sentymentem. Firma przyspieszyła cyfryzację, a bliskość programu szczepień sprawia, że inwestorzy bardziej skupiają się na przyszłości czyli dalszym odrabianiu strat. Okres świąt może jednak sprzyjać korekcie, tym bardziej, że od końca października kurs wzrósł o blisko 140%.

ccc 21.12.2020
Notowania CCC 21.12.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Rozwój współpracy z Microsoft i Synerise

Grupa CCC rocznie sprzedaje ponad 50 mln par obuwia. Działa w 29 krajach, ma ponad 1 000 sklepów i blisko 70 platform e-commerce. W Warszawie, wybrane przez klienta CCC buty czy torebki, pojawiają się przed jego drzwiami w 60 minut od momentu zamówienia. Tak szybko i dobrze spersonalizowana oferta dostarczona prosto do klienta, to innowacja w tym sektorze rynku na skalę europejską.

Ta maszyna nie działałaby dobrze bez odpowiedniej technologii. W oparciu o chmurę Microsoft Azure i rozwiązania Synerise oraz Elitmind powstał kompleksowy, zaawansowany system analityki Klienta pozwalający realizować szereg celów biznesowych. Historia współpracy Microsoft, CCC i Synerise w obszarze cyfrowej transformacji sięga 2018 roku, kiedy spółki podpisały umowę o partnerstwie w obszarze innowacji. Microsoft zadeklarował wówczas dostęp do technologii, know-how oraz ekosystemu firm partnerskich, a CCC zapowiedziało kontynuację efektywnego i dynamicznego wdrażania nowoczesnych technologii we wszystkich spółkach Grupy. Synerise ze swojej strony dołożył cegiełkę technologiczną AI i Big Data.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here