Naga MarketsCCC bez większej dynamiki. Kurs w kanale spadkowym Kurs akcji spółki CCC, najpopularniejszego w Polsce producenta obuwia, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,16%. Akcje drożały o 0,54 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 48,65 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,45% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 47,25 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 210% wzrost ceny.

W kanale spadkowym

Notowania spółki od początku czerwca nieustannie spadają. Trzeba jednak przyznać, że dynamika tego ruchu jest dość słaba, więc trudno mówić o panicznej wyprzedaży czyli powtórce z okresu wybuchu pandemii. Zdaniem analityków z ostatnich rekomendacji, wiele złego jest już w cenach i obecnie oczekuje się powolnej odbudowy wyników.

Na razie inwestorzy nie otrzymują powodów do zadowolenia i wydaje się, że trwa oczekiwanie na jakiś lepszy raport, dający nadzieję na przyszłość. Na razie kurs porusza się w ramach wąskiego kanału spadkowego.

ccc 24.09.2020
Notowania CCC 24.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

250 mln zł kredytu

CCC zawarło term sheet umowy kredytu rewolwingowego do kwoty 250 mln zł z instytucjami finansującymi grupę kapitałową, tj. z: następującymi instytucjami: Bank Handlowy, Bank Millennium, BNP Paribas Bank Polska, Bank Pekao, mBank, PKO Bank Polski oraz Santander Bank Polska, podała spółka. Funkcję agenta kredytu i zabezpieczeń będzie pełnił mBank. “Kredyt udzielany przez instytucje finansujące Grupę CCC udostępniony będzie na okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Kredyt będzie zabezpieczony poręczeniem do kwoty 200 000 000 zł (80% zaangażowania finansujących) udzielonym przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK)” – czytamy w komunikacie. Zabezpieczenie kredytu stanowić będzie również zastaw na wybranych aktywach emitenta oraz poręczenie podmiotów z Grupy CCC. Kredyt zabezpieczony gwarancjami BGK stanowić będzie kolejny, zapowiadany wcześniej, element stabilizacji sytuacji finansowej Grupy CCC w odpowiedzi na negatywny wpływ pandemii koronawirusa na działalność CCC, podkreślono także.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here