Naga MarketsZobacz, czy sprawdziła się moja poprzednia analiza dotycząca spółki CCC


Od mojego ostatniego wpisu cena akcji CCC zdążyła dwa razy uderzyć o wskazywany poziom – moją analizę zaliczam do udanych. Końcówka roku na horyzoncie a my widzimy coraz więcej spółek trwających w trendach spadkowych. Wiadomo przecież, że końcówki roku zawsze pomagają w podreperowaniu rocznego bilansu inwestycji.

CCC znajduje się w ciekawym miejscu pod kątem technicznym. Z jednej strony z wykresu tygodniowego widzimy małe przesłanki do powrotu do wzrostów a z drugiej strony, wykres dzienny pokazuje trend spadkowy. Pod kątem trendów taka sytuacja nie powinna dziwić, ponieważ na wykresie tygodniowym przeważnie mamy do czynienia z sygnałami średnioterminowymi i długoterminowymi a wykres dzienny to wskazówki do krótkotrwałych zagrań.0924-ccc-tyg

Zbieg linii trendów daje nadzieję, ale spadek ceny poniżej wsparcia na poziomie 170 zł zamyka tymczasowo drogę na nowe szczyty. Patrząc wstecz na wykres możemy zauważyć, że już raz cena zawracał do wzrostów z niższego dołka (08-08-2014). Był to dokładnie trzeci niższy dołek i również wtedy cena dotknęła linii trendu – to daje do myślenia.

Żeby ostudzić Twoje zapędy wrzucę wykres dzienny:0924-cccLinia trendu na wykresie tygodniowym nie gwarantuje nam zysków. Najpierw musimy zobaczyć przesłanki na wykresie dziennym. A na nim jednak panuje pro spadkowa atmosfera. Temat systematycznych wzrostów rozwiało przebicie głównej linii trendu wzrostowego (kolor czerwony), o czym pisałem w poprzednim wpisie.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na pro wzrostową sekwencję dołków i szczytów – będzie to najpewniejszy znak.

Ustalmy trendy:

trend długoterminowy – wzrostowy,

trend średnioterminowy – spadkowy,

trend krótkoterminowy – spadkowy.

Wnioski:

  • najlepszym rozwiązaniem byłoby zobaczyć świeczkę pinbar na wykresie tygodniowym, ale patrząc na aktualne notowania, chyba nie jest to możliwe. Zatem pozostaniemy na wsparciu na poziomie ok. 159 zł,
  • o ile z początkiem tygodnia zagoszczą wzrosty będziemy mieli szansę na formację “podwójnego dna”,
  • posiadaczom akcji proponuje ostrożność a tym, którzy chcieli zakupić akcje spółki CCC, radziłbym wstrzymać się do czasu kiedy zobaczymy inne sygnały pro wzrostowe.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here