Naga MarketsNotowania CCC akcje GPW14 marca działalność galerii handlowych w Polsce została silnie ograniczona w związku z trwającą pandemią koronawirusa. To doprowadziło do zamknięcia większości sklepów spółki CCC. W całej Europie pod koniec marca funkcjonowało zaledwie 6 placówek na Łotwie. Jednak ogromne cięcia wydatków i zwolnienia pracowników oraz szansa na porozumienie z bankami ws. zabezpieczenia finansowania sprawiło, iż akcje spółki rosną w poniedziałek ponad 14% przebijając poziom 33 zł.


Zobacz również: CCC uruchomia sklep internetowy w Rumunii

CCC redukuje wydatki i koszty stałe do niezbędnego minimum

CCC, druga co do wielkości sieć sklepów z butami w Europie, przechodzi do solidnej defensywy. W obliczu problemów wynikających z pandemii koronawirusa, firma mocno tnie koszty m.in. zwolniono już 220 osób. Grupa CCC ocenia, że po epidemii może wrócić na ścieżkę realizacji strategii.

Redukując wydatki operacyjne i koszty stałe do niezbędnego minimum, (…) jesteśmy w stanie balansować je wpływami z e-commerce – powiedział prezes Marcin Czyczerski.

Grupa CCC sprzedała w 2019 r. 52 mln par butów. Na koniec grudnia w jej ramach działały 1242 salony o łącznej powierzchni 760 tys. m kw. W tym roku firma, przynajmniej na pewien czas, zrezygnuje z kolejnych otwarć.

cccJak wynika ze wstępnych szacunków, wynik EBITDA grupy CCC w pierwszym kwartale 2020 roku był ujemny i wyniósł -136 mln zł, strata operacyjna grupy w tym czasie sięgnęła 327 mln zł. Marża brutto grupy na sprzedaży spadła do 43,4 proc. z 47,4 proc. przed rokiem.

Grupa CCC zamierza ubiegać się o dodatkowe finansowanie i gwarancje Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości około 250 mln zł w ramach programów antykryzysowych związanych z Covid-19 – poinformowała firma w komunikacie.

Spółka w obliczu problemów wynikających z pandemii koronawirusa i konieczności zamknięcia sklepów detalicznych, zamierza skupić się na rozwoju sprzedaży e-commerce, redukcji kosztów i ograniczeniu inwestycji do około 80 mln zł. CCC spodziewa się odbudowy rynku obuwia w 2021 roku.

Akcje CCC w górę ponad 14 procent na początku tygodnia

Notowania spółki CCC wystrzeliły w nowym tygodniu przebijając poziom 33 zł za akcję. Jednak trend spadkowy nadal silnie dominuje i dopiero przebicie lokalnego szczytu na poziomie 38,60 zł mogłoby wyhamować presję podaży. Otworzyłoby to drogę do szczytu z lutego w okolicach 67,50 zł. Z drugiej strony tegoroczne minimum 24,30 zł stanowi główną barierę wsparcia dla notowań.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.
Kurs akcji CCC na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs akcji CCC na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here