Naga MarketsSwego czasu nie było nic lepszego od porady w “Przyjaciółce”. Czasy się zmieniły a z nimi problemy z jakimi ludzie się borykają. Zostałem poproszony przez jednego z naszych czytelników o zrobienie analizy spółki CCC. Dodał, że kupił akcje po 145 zł i twierdzi, że cena chyba przebiła linię trendu wzrostowego. 


Przeczytaj moją ostatnią analizę spółki CCC, która okazała się strzałem w dziesiątkę!


Po raz kolejny muszę się wcielić w rolę komentatora i ocenić na chłodno wybór inwestycyjny naszego czytelnika. Podejrzewam, że chciał kupić pakiet akcji licząc na odbicie się od wspomnianej linii trendu.

Przy okazji tej analizy pojawia się bardzo ważna wada linii trendu. Linia trendu nie uwzględnia dłuższych trendów bocznych jako formę odpoczynku przed dalszym ruchem. Podobnie było na wykresie Amiki. Chociaż, z drugiej strony, trend boczny możemy traktować zupełnie oddzielnie. Jedynym rozwiązaniem podobnych zagwozdek jest analiza wsparć i oporów cenowych.1208-cccW naszym przypadku, wykres tygodniowy pokazuje trend spadkowy średnioterminowy /niebieskie linie/. Gorszą wiadomością jest to, że cena chce przyśpieszyć spadki. Czerwonymi liniami pokazałem lokalne wsparcia (ale co one pomogą skoro trend już się zmienił?).1208-ccc-dJedynym sensowniejszym wsparciem będzie dopiero strefa 128 zł.


Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. „krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.


Wnioski:

  • na miejscu naszego czytelnika mocno bym się zastanowił czy jest sens trzymać akcje w trendzie spadkowym,
  • zagrania kontr trendowe mają sens jedynie w przypadku gdy cena znajduje się przy dolnych ograniczeniach kanałów spadkowych. Wtedy jest szansa na wzrost kilkanaście % (tak jak to miało miejsce początkiem października bądź od połowy listopada),
  • 1208-ccc-dfzwróć uwagę na świeczki takiego typu. Długie cienie automatycznie pokazują Ci strefy potencjalnych oporów.
  • jeżeli nie jesteś pewien obowiązującego trendu popatrz na świeczki i zobacz iloma świeczkami został dokonany dany ruch. np na screenie powyżej spadki dokonały się za pomocą ośmiu świeczek (liczę tylko te spadkowe w ruchu spadkowym z poziomu od 180 do 144 zł) – to świadczy o impecie,
  • najważniejszy wniosek na koniec – uważam, że spadki nadal będą kontynuowane

Czekam na Wasze opinie.


Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here