Naga MarketsJedna z największych na świecie giełdowych spółek holdingowych, CBOE Global Markets, właściciel Chicago Board Options Exchange – chce uruchomić kontrakty terminowe na Ethereum (ETH) – podaje we wczorajszych doniesieniach Business Insider. 


Według doniesień, CBOE Global Markets zamierza uruchomić kontrakty terminowe na ETH do końca 2018 r., jak podaje Business Insider. Operator giełdy oczekuje teraz na zgodę uruchomienia projektu przez Commodities Futures Trading Commission ([CFTC] komisję ds.  kontraktów terminowych typu future). W grudniu 2017 roku CBOE wprowadziło już na rynek kontrakt terminowy na BTC, wykorzystując do tego rynek bazowy notowań z nowojorskiej giełdy kryptograficznej Gemini.

Warto pamiętać, że zainteresowanie wprowadzeniem Ethereum Futures nie jest nowością. Prezes CBOE ds. Rynków Finansowych, Chris Concannon zauważa, że kontrakty terminowe na Ethereum mogły być wprowadzone już dawno, jednak jeden ze znaczących amerykańskich organów regulacyjnych – Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wyraziły stanowisko, że Ethereum nie jest papierem wartościowym.

“Ta informacja stanowi kluczowy punkt zwrotny dla wprowadzenia kontraktów terminowych na Ether, będącej swego czasu przeszkodą dla projektu, który rozważamy od momentu uruchomienia pierwszych kontraktów terminowych na Bitcoin w grudniu 2017 r.” – dodaje Chris Concannon.

Zobacz również: Główna przeszkoda na drodze do uruchomienia kontraktów futures na ETH pokonana

Dodanie jeszcze jednej kryptowaluty na rynku kontraktów terminowych jest pozytywnym sygnałem dla wprowadzenia “krypto-adaptacji” i może utorować drogę do zwiększenia obrotu kryptowalutami, a nawet samymi ETF’ami.

Na chwilę obecną osoby wtajemniczone w informacje na temat sprawy powiedziały Business Insiderowi, że giełda kontraktów futures i opcji (CBOE) czeka na oficjalnie zatwierdzenie projektu przez Commodities Futures Trading Commission (CFTC) przed oficjalnym wprowadzeniem na rynek kontraktu terminowego ETH.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBańka na bitcoinie nie pękła jeszcze w pełni?
Następny artykułCo przyniesie jesień na wykresie WIG20?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here