Naga MarketsChicago Board Options Exchange’s (CBOE), wraz z firmą inwestycyjną VanEck i firmą świadczącą usługi finansowe SolidX, zgłosiły na początku roku w amerykańskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) propozycję utworzenia ETF na Bitcoina. W dniu 17 września SEC podał do wiadomości, że CBOE 13 września wycofało swój wniosek.


Wniosek wycofany bez podania przyczyny

CBOE nie podało przyczyn swojej decyzji, Przypomnijmy, że 12 sierpnia SEC opóźniło termin wydania decyzji w sprawie wniosków o akceptację ETF-ów na Bitcoina, złożonych oprócz CBOE, także przez Bitwise Asset Management oraz Wilshire Phoenix. Tym razem termin przewidziany na ogłoszenie decyzji upływa 18 października.

Z wiadomości, jaką zamieścił Gabor Gurbacs – dyrektor ds. strategii dot. aktywów cyfrowych w VanEck, firma nadal będzie pracować nad wprowadzeniem ogólnodostępnego ETF-a na Bitcoina.

„Jesteśmy zaangażowani we wspieranie Bitcoina oraz innowacji finansowych z nim związanych. Wprowadzenie na rynek fizycznego, płynnego oraz objętego ubezpieczeniem ETF nadal jest naszym najważniejszym priorytetem. Nadal blisko współpracujemy z regulatorami oraz uczestnikami rynku by każdego dnia robić jeden krok do przodu.”

Co ciekawe, CBOE wraz z VanEck oraz SolidX, od 5 września wprowadziły ETF na Bitcoina dla klientów instytucjonalnych zwany VanEck SolidX Bitcoin Trust. Zezwala na to przepis 144A SEC, w ramach którego dozwolone jest plasowanie papierów wartościowych na rynku niepublicznym oraz ich obrót wśród „spełniających wymogi nabywców instytucjonalnych”. Wówczas nie ma zastosowania wymóg rejestracji takiego ETF-u w SEC. Jednak minusem tego rozwiązania jest brak możliwości oferowania produktu klientom detalicznym.

Jednak jak pokazują ostatniedane, jak na razie oferta ta nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. Według stanu na początek września, łączne aktywa netto VanEck SolidX Bitcoin Trust wynosiły zaledwie 41.400 USD.


 Wpłaty i wypłaty w PLN? Ponad 40 kryptowalut dostępnych do handlu? To możliwe dzięki ofercie giełdy CoinDeal. Sprawdź!.
tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here