Naga MarketsPrognozy redakcji Comparic na rok 2019Społeczność kryptowalut ogromne nadzieje wiąże z powstaniem pierwszego bitcoinowego ETF, który może sprowadzić na ten rynek inwestorów instytucjonalnych. Okazuje się, że w najbliższym czasie nie doczekamy się pozytywnej decyzji władz USA w tej sprawie. CBOE wycofało swoją aplikację dotyczącą ETF.


Zgodnie z dokumentem opublikowanym w środę przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), CBOE wycofało swój wniosek o powstanie ETF opartego na bitcoinie 22 stycznia.

Pismo, które zostało nadane przez zastępcę sekretarza SEC Eduardo A. Alemana, nie wyjaśnia jednak, dlaczego CBOE – który był również pierwszym amerykańskim operatorem giełdowym, który notował futures oparte na bitcoinie – wycofało swój wniosek.

Zdaniem mediów ta decyzja nie wróży niczego dobrego w kwestii wprowadzenia ETF. Wydaje się wręcz coraz mniej prawdopodobne, by udało się utworzyć fundusz inwestycyjny w pierwszym kwartale tego roku. CBOE mogło zdecydować o wycofaniu wniosku i ponownym jego złożeniu, bo wiedziało, że i tak czeka je odmowa ze strony SEC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Japonia?

Wcześniej media pisały o tym, że Japonia może utworzyć taki ETF przed USA. Niedawno rzeczniczka prasowa japońskiego regulatora Financial Services Agency (FSA) oficjalnie stwierdziła, że instytucja nie rozważa jednak takiego rozwiązania.

Batalia

W Stanach Zjednoczonych SEC wyznaczyło w grudniu 2018 r. nowy termin na podjęcie decyzji, która miała zapaść 27 lutego 2019 r. Sprawę argumentowano w następujący sposób:
“Komisja uznaje za stosowne wyznaczenie dłuższego okresu na wydanie decyzji o zatwierdzeniu lub odrzuceniu proponowanej zmiany przepisów, aby mieć wystarczająco dużo czasu na rozważenie proponowanej zmiany (…)”.

Kilka dni temu także inwestor Brian Kelly powiedział na konferencji Crypto Finance w Szwajcarii, że w 2019 roku nie ma szans na zatwierdzenie bitcoinowego ETF. Mimo tego bracia bliźniacy Cameron i Tyler Winklevoss twierdzą, że nadal będą walczyć o utworzenie ETF. Stawka jest ich zdanie wysoka, zaś sam BTC dziś niedoceniany:

“Uważamy, że Bitcoin lepiej pełni rolę złota niż samo złoto. Jeśli mamy rację, to z czasem kapitalizacja Bitcoina przewyższy kapitalizację złota wynoszącą około 7 miliardów dolarów.” tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here