Naga MarketsCBDC zmniejszą zapotrzebowanie na bitcoina, uważa gubernator Banku KoreiGubernator Banku Korei (BOK) Lee Ju-yeol uważa, że waluty cyfrowe banku centralnego (CBDC) mogą zmniejszyć popyt na prywatne kryptowaluty takie jak bitcoin (BTC) Podczas eventu odbywającego się w tym tygodniu będący znanym sceptykiem kryptowalutowym urzędnik stwierdzał, że BTC i inne cyfrowe aktywa są ograniczone pod względem ich zdolności do funkcjonowania jako środki płatnicze i magazyny wartości.

  • Bitcoin zdaniem gubernatora BOK charakteryzuje się nadmierną zmiennością oraz ograniczeniami w zakresie środka płatności
  • Ju-yeol uważa, że prace związane z CBDC powinny być prowadzone, nie należy jednak wprowadzać nowej technologii przedwcześnie

Bitcoin ponownie krytykowany przez gubernatora Banku Korei

– Kiedy zostanie wprowadzona cyfrowa waluta emitowana przez bank centralny, popyt na BTC i inne kryptowaluty jako środki płatnicze zmniejszy się – twierdzi Lee Ju-yeol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bank Korei, który emituje południowokoreańskiego wona, bada użyteczność CBDC od prawie roku. Według Korea Times, bank centralny planuje pilotaż własnego systemu cyfrowej waluty do końca 2021 roku.

Lee powiedział na konferencji prasowej w zeszłym miesiącu, że zgadza się z podejściem USA do CBDC, jeśli chodzi o przedkładanie jakości rozwoju nad szybkość, według południowokoreańskiej gazety ekonomicznej Money Today.

Gubernator BOK powiedział również niedawno, że w jego opinii bitcoin nie ma wewnętrznej wartości.

Kilka innych krajów, w tym Szwecja, Szwajcaria, USA i Japonia, zwiększyły wysiłki w celu zbadania CBDC. Chiny testują obecnie cyfrową wersję juana w wybranych prowincjach. Swoje własne badania związane z technologią zapowiedział również Narodowy Bank Polski (NBP).

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator cena akcji | dax 30 index | waluty online | kurs baryłki ropy | lotos giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here