Naga MarketsXiao GangByły ważny chiński urzędnik twierdzi, że rozwój cyfrowej waluty banku centralnego [CBDC] położy podwaliny pod narodziny rynku cyfrowych akcji.

  • Xiao Gang twierdzi, że powstanie CBDC otworzy nowy etap w historii rynków finansowych.
  • Emisja cyfrowego juana rozpocznie erę digitalizacji papierów wartościowych.

Cyfrowe akcje

Xiao Gang, były przewodniczący China Securities Regulatory Commission, w swojej najnowszej książce na temat reform chińskiego rynku kapitałowego mówi, że rozwój cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) utoruje drogę dla cyfrowych akcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje i waluty to odrębne przedmioty w tradycyjnym systemie finansowym, ale waluty cyfrowe oparte na blockchainie zacierają granice między nimi i stwarzają nowe możliwości – tak sugeruje Xiao, który dodaje, że „akcje cyfrowe są naturalnym następstwem cyfrowej waluty w przyszłości”.

Dodaje, że zanim to nastąpi, należy jednak zbadać szereg kwestii: w jaki sposób połączyć CBDC z cyfrowym rynkiem kapitałowym, jak przygotować inteligentne kontrakty do emisji cyfrowych akcji i jak wykorzystać cyfrową walutę do przeprowadzenia cyfrowego obrotu akcjami i rozliczeń.

CBDC odegra ważną rolę w przyszłości

Ponadto były przewodniczący uważa, że ​​cyfrowa waluta będzie również odgrywać ważną rolę w rozwoju finansów cyfrowych w przyszłości.

– Waluta cyfrowa wpłynie na emisję, obieg, rozliczenia, wycenę aktywów, obrót aktywami i inne systemy związane z walutą w różnych krajach i regionach – mówi.

Jak informował wcześniej Cointelegraph, Xiao twierdzi, że Chiny stoją w obliczu transformacji gospodarki cyfrowej i muszą wprowadzić odpowiednie regulacje dla szybko rozwijającego się rynku kryptowalut.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here