Naga MarketsCBDC USA coraz bliżej? Digital Dollar Foundation przeprowadzi testy cyfrowej walutyFirma Accenture, należąca do listy Fortune 500, nawiązała współpracę z Digital Dollar Foundation w celu przeprowadzenia testów CBDC (Central Bank Digital Currency) w Stanach Zjednoczonych. Ogłoszony w poniedziałek nowo utworzony Digital Dollar Project przeprowadzi pięć programów pilotażowych cyfrowej waluty banku centralnego w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Celem projektu jest wygenerowanie danych, które posłużą do poinformowania amerykańskich decydentów politycznych o tym, jak rozwijać krajową walutę cyfrową.

  • CBDC mają stać się alternatywą dla prywatnych kryptowalut oraz dla fizycznej gotówki
  • Zdaniem większości banków centralnych nie zastąpią tradycyjnego pieniądza, będą jednak jego istotnym uzupełnieniem
  • Cyfrowa forma pieniądza miałaby pomóc między innymi w usprawnieniu międzynarodowych transferów

Projekt CBDC w USA chce zebrać istotne dane

Digital Dollar Project uruchomi trzy programy pilotażowe w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, generując dane na temat funkcjonalnych, socjologicznych i biznesowych korzyści cyfrowego greenbacka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Al Jazeera donosi, że były przewodniczący Commodity Futures Trading Commission (CFTC) i współzałożyciel Digital Dollar Foundation, Christopher Giancarlo, podkreślił brak amerykańskich danych dotyczących CBDC:

– Każdego tygodnia na całym świecie odbywają się konferencje i pojawiają się prace na temat CBDC oparte na danych z innych krajów. Nie ma natomiast żadnych rzeczywistych danych i testów ze Stanów Zjednoczonych, które mogłyby wpłynąć na tę debatę. Dążymy do wygenerowania takich rzeczywistych danych.

Jednak Fed przyjmuje ostrożne podejście jako strażnik światowej waluty rezerwowej, dodano w raporcie, z przewodniczącym Jerome Powellem na czele. Jego zdaniem znacznie ważniejsze jest, aby przygotować cyfrowego dolara we właściwy sposób, niż zdobyć palmę pierwszeństwa na tym rynku. Giancarlo odparł, że Powell ma rację co do ostrożności, ale ostrzegł, że Stany Zjednoczone mogą zostać jeszcze bardziej w tyle, gdy Chiny ruszą z testowaniem i wdrażaniem CBDC.

Podczas gdy amerykańska Rezerwa Federalna prowadzi badania nad technologią i zastosowaniami CBDC, Stany Zjednoczone są w ogonie za inicjatywami związanymi z cyfrową walutą, które są obecnie realizowane w wielu innych jurysdykcjach. Bank centralny Chin i wiodące banki państwowe przygotowywały się ostatnio do przetestowania cyfrowego juana podczas festiwalu zakupów 5 maja.

Firma Accenture pracowała również nad szeregiem projektów CBDC w innych krajach, w tym w Kanadzie, Singapurze, Francji i Szwecji, która zakończyła już pierwszą fazę swojego programu pilotażowego.

Według badań przeprowadzonych przez Bank Rozrachunków Międzynarodowych, 80% banków centralnych na świecie prowadzi już badania nad cyfrowymi walutami emitowanymi przez banki centralne.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: rekomendacje gpw | akcje spółek giełdowych | kursy kryptowalut prognozy | usd online | notowanie dax |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here