Naga MarketsCBAKolejne trzy osoby zostały zatrzymane przez agentów CBA w związku z działaniem na szkodę SK Banku w Wołominie. Tym razem szkody banku szacowane są na ponad 40 mln zł. Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) zatrzymali śląskiego przedsiębiorcę i dwóch byłych dyrektorów warszawskiego oddziału SK Banku (Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie). Do zatrzymań doszło na terenie Warszawy i Myszkowa.


Po zakończeniu czynności procesowych zatrzymani będą przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty związane z działaniem na szkodę SK Banku na ponad 40 mln zł. Śledczy ustalili, że przedsiębiorca uzyskał kredyty w banku, co do których nie miał zdolności kredytowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: GetBack: CBA zatrzymało kolejne 11 osób. Oskarżenia dotyczą piramidy finansowej

Prokuratura przekazała śledztwo CBA w kwietniu 2016. Prowadzone jest ono w sprawie nadużycia zaufania przez władze Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom ustawy o rachunkowości i podawania w tych księgach nierzetelnych danych oraz zatajenia prawdziwych i podania nieprawdziwych informacji NBP.

Pierwsze czynności miały miejsce w maju 2016, agenci CBA w ramach śledztwa, weszli do siedziby Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, a także miejsc zamieszkania osób sprawujących funkcje kierownicze banku w czasie objętym śledztwem oraz do kilkudziesięciu podmiotów gospodarczych z grupy kapitałowej działającej w branży deweloperskiej przeprowadzając szereg czynności procesowych. Do tej pory w sprawie zarzuty usłyszało 110 osób. Straty banku oceniane są na ok 2.7 mld zł.

źródło: cba.gov.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here