Naga MarketsCBAFunkcjonariusze CBA weszli w środę, 3 grudnia, do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego – poinformował Business Insider Polska dodając, że jak dotąd nie wiadomo czego dokładnie dotyczyły czynności. Wiadomo jedynie, że działania te były przeprowadzone za zlecenie Prokuratury Krajowej.


Centralne Biuro Antykorupcyjne jak dotąd nie skomentowało sprawy. Rzecznik KNF, Jacek Barszczewski wskazał jedynie, że działania CBA w Urzędzie to “nie jest żadna kontrola”, lecz czynności na zlecenie prokuratora.

– Urząd KNF współpracuje z organami ścigania w wielu różnych sprawach dotyczących rynku finansowego, przekazując wszelkie niezbędne materiały, dokumenty oraz dzieląc się wiedzą, jakiej oczekują w danym wypadku organy ścigania. Szczegóły dotyczące relacji UKNF z organami ścigania, w tym także informacje dotyczące przekazywanych pomiędzy tymi instytucjami materiałów podlegają ustawowej tajemnicy zawodowej – wskazuje Jacek Barszczewski, rzecznik KNF.

Zobacz także: CBA zatrzymało kolejne osoby zamieszane w aferę GetBack! Wśród nich były wiceprezes Trigon TFIConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIndeks S&P 500 wyhamowuje spadki, kurs dolara nadal traci – Świat Walut Marka Rogalskiego
Następny artykułRaport ADP znów rozczarowuje! “Małe NFP” znacząco poniżej prognoz
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here