Naga MarketsCavatina rozpoczęła budowę biurowców w Gdańsku i Krakowie na łącznie 34 tys. m2Cavatina Holding zaczął budowę nowych budynków w inwestycjach Palio Office Park w Gdańsku i Ocean Office Park w Krakowie. Łączna powierzchnia obu rozpoczętych etapów to 34,2 tys. m2, podał deweloper.

Finax

Cavatina Holding zaczął budowę nowych budynków

“Koncentrujemy się na dużych, wieloetapowych projektach zlokalizowanych w największych i najbardziej perspektywicznych polskich miastach regionalnych. Nasze biurowce cieszą się uznaniem i zainteresowaniem najemców, czego efektem są wysokie wskaźniki komercjalizacji będących w budowie etapów. Dlatego zgodnie z planem rozpoczynamy budowę kolejnych etapów. Z powodu pandemii wielu deweloperów przesunęło rozpoczynanie nowych inwestycji i aktualnie w budowie jest najmniej powierzchni od kilku lat, a jednocześnie obserwujemy w miastach regionalnych rozwój centrów usług biznesowych czy IT. Nasze inwestycje będą gotowe w odpowiednim momencie, aby zagospodarować bardzo prawdopodobną lukę podażową, dlatego zamierzamy wykorzystać tę okazję na dalszy rozwój Cavatina Holding” – powiedział wiceprezes Daniel Draga, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Palio Office Park to zlokalizowana na terenie Stoczni Gdańskiej pierwsza inwestycja Cavatina Holding w Trójmieście. W kompleksie biurowo-usługowym powstanie osiem budynków biurowych, w których łącznie znajdzie się prawie 90 tys. m2 powierzchni biurowej i rekreacyjnej. W budynku B, którego budowa się właśnie rozpoczęła będzie 7,7 tys. m2 Jest to drugi etap tej inwestycji. Zakończenie budowy i oddanie inwestycji do użytkowania przewidywane jest w IV kw. bieżącego roku. Oddanie do użytku budynku A o powierzchni 16,5 tys. m2 zaplanowano w lutym 2021 roku.

Natomiast Ocean Office Park to krakowska inwestycja Cavatina Holding realizowana na Zabłociu, u zbiegu ulic Klimeckiego i Nowohuckiej. W czterech etapach docelowo powstanie ponad 52 tys. m2 powierzchni biurowej. Oddanie do użytku pierwszego etapu inwestycji o powierzchni 13 tys. m2 nastąpi w II kw. br. Drugi budynek będzie największym biurowcem z całego kompleksu, który zaoferuje łącznie ponad 26,5 tys. m2 powierzchni najmu. Zakończenie budowy i oddanie inwestycji do użytkowania przewidywane jest pod koniec przyszłego roku, podano także.

Cavatina Holding jest jednym z liderów rynku nieruchomości komercyjnych. Swoją działalność opiera wyłącznie na polskim kapitale i może pochwalić się portfelem projektów o powierzchni 0,5 mln m2, w realizacji do 2022 r. W styczniu 2021 r. Cavatina Holding zadebiutowała na rynku Catalyst.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here