Naga MarketsCavatina Holding miała 246,5 mln zł zysku z działalności operacyjnej w 2020 r.Cavatina Holding miała 246,5 mln zł zysku z działalności operacyjnej w 2020 r. wobec 210,8 mln zł rok wcześniej, podała spółka.

“Na koniec 2020 roku zysk z działalności operacyjnej wyniósł 246,5 mln zł, co oznacza wzrost o 17% w stosunku do roku ubiegłego. Na wzrost wyniku wpłynęło przede wszystkim dalsze konsekwentne rozwijanie posiadanego portfela projektów. Wpływy ze sprzedanych projektów w ubiegłym roku przewyższyły kwotę 550 mln zł” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowany zysk z nieruchomości inwestycyjnych wyniósł 266,8 mln zł i był wyższy o 13,9% r/r.

Skonsolidowane przychody z najmu i aranżacji wzrosły o 68,1% do 59 mln zł. Wynik z najmu i aranżacji sięgnął 33 mln zł wobec 16,3 mln zł rok wcześniej.

Zysk z wyceny i sprzedaży nieruchomości inwestycyjnych w 2020 r. to 233,8 mln zł  (+7,2% r/r).

“Rok 2020 był okresem pełnym wyzwań w związku z pandemią COVID-19, nie przeszkodziło to jednak grupie kapitałowej Cavatina Holding S.A. w osiągnięciu sukcesów, o znaczeniu przełomowym dla jej dalszego rozwoju, takich jak sprzedaż trzech budynków kompleksu biurowego Equal Business Park w Krakowie, czy też zakończenie budowy jednego z najbardziej rozpoznawalnych z jej projektów – budynku biurowego przy ulicy Chmielnej 89 w Warszawie i zawarcie transakcji sprzedaży 65% udziałów w spółce Cavatina Office będącej właścicielem biurowca Chmielna 89. Podpisaliśmy ponadto rekordową umowę najmu powierzchni biurowej w kompleksie Global Office Park w Katowicach. Projekty realizujemy zgodnie z założonym harmonogramem i jesteśmy głównym kandydatem to stania się beneficjentem bardzo prawdopodobnej luki podażowej na rynku biurowym, która może powstać na skutek wstrzymania przez część deweloperów rozpoczęcia nowych inwestycji w trakcie pandemii” – skomentował wiceprezes Daniel Draga, cytowany w komunikacie.

“Nasze wyniki i sytuacja finansowa są bardzo dobre. Kolejny rok z rzędu poprawiliśmy przychody z najmu i aranżacji powierzchni biurowych, co jest związane z uzyskiwaniem pozwoleń na użytkowanie dla kolejnych budynków i bardzo dobrym postępem komercjalizacji. Dzięki konsekwentnej realizacji naszej strategii oraz silnej pozycji finansowej grupa kapitałowa Cavatina Holding cieszy się zaufaniem wśród partnerów, co pozwala na realizację coraz ambitniejszych planów i umacnianie pozycji Cavatina Holding na rynku” – dodał.

Grupa Cavatina Holding S.A. jest deweloperem powierzchni biurowych. Prowadzi działalność w dużych miastach w Polsce. W styczniu 2021 roku Cavatina Holding zadebiutowała na rynku Catalyst, a w marcu 2021 roku złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego w związku z planowaną ofertą publiczną akcji (IPO) i wejściem na rynek główny GPW.

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dj industrial | notowania pkn | lotos notowania | akcje eurocash | lotos giełda | eur usd kurs | jak handlować ropą naftową |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here