Naga MarketsCavatina Holding miał 88,51 mln zł zysku netto w I poł. 2021 r.Warszawa, 30.09.2021 (ISBnews) – Cavatina Holding odnotował 88,51 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2021 r. wobec 13,65 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 106,58 mln zł wobec 46,91 mln zł zysku rok wcześniej.Zysk z nieruchomości inwestycyjnych wyniósł 117,66 mln zł wobec 57,55 mln zł rok wcześniej.

„Kluczowy wpływ na wyniki osiągane przez grupę miał zysk z wyceny i sprzedaży nieruchomości inwestycyjnych, który wzrósł o 212,1% do poziomu 108,6 mln zł w związku postępem prac i komercjalizacji realizowanych projektów oraz rozpoczęciem kolejnych inwestycji” – czytamy w komunikacie poświęconym wynikom.

Skonsolidowane przychody z umów z klientami (z najmu i aranżacji) sięgnęły 18,53 mln zł w I poł. 2021 r. wobec 34,56 mln zł rok wcześniej.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych przez Grupę Cavatina Holding w I półroczu 2021 roku. Najistotniejszy wpływ na nasze wyniki miało tempo prac oraz postęp komercjalizacji na realizowanych przez grupę projektach. W tym roku uzyskaliśmy pozwolenia na użytkowanie dla Equal Business Park D, Palio Office Park A i Ocean Office Park A, które łącznie mają 35,7 tys. m2. Nasze projekty realizujemy zgodnie z harmonogramami, chcemy wykorzystać bardzo prawdopodobną lukę podażową, a jednocześnie obserwujemy zwiększoną aktywność po stronie najemców, która przekłada się na kolejne umowy najmu w naszych zlokalizowanych w największych miastach Polski projektach. W samym I półroczu podpisaliśmy umowy najmu na 24 tys. m2” – powiedział wiceprezes Daniel Draga, cytowany w komunikacie.

„Pandemia przewartościowała wiele aspektów funkcjonowania rynku biurowego i jako jeden z liderów rynku wprowadzamy w naszych projektach wiele innowacyjnych rozwiązań mających na celu dostosowanie powierzchni do potrzeb przyszłych najemców oraz zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa i odpowiednich warunków do pracy” – dodał.

Poziom najmu (przed-najmu w przypadku nieruchomości inwestycyjnych w budowie) nieruchomości inwestycyjnych wycenianych według wartości godziwej wynosił na dzień zatwierdzenia sprawozdania za I półrocze 2021 roku: Carbon Tower – 93%, Tischnera Office – 77%, Global Office Park C – 100%, Equal Business Park D – 47% (w tym 30% list intencyjny), Ocean Office Park A – 29%, Global Office Park A – 50%, Palio Office Park A – 43%, podano w komunikacie.

invest

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2021 r. wyniósł 79,34 mln zł wobec 14,96 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa kapitałowa Cavatina Holding należy do największych deweloperów powierzchni biurowych działających w Polsce. Prowadzi działalność w dużych miastach w Polsce. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2021 r.

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here