Naga Markets

Cavatina Group: Resi Capital S.A. otrzyma finansowanie na realizację projektów PRS we Wrocławiu i ŁodziResi Capital S.A., spółka należąca do grupy kapitałowej Cavatina Group S.A., chce do 2023 r. oddać do użytku 2 200 nowoczesnych, przygotowanych w wysokim standardzie mieszkań na wynajem w Katowicach, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu. W realizacji są już między innymi inwestycje Quorum we Wrocławiu oraz WIMA Widzewska Manufaktura w Łodzi. Bank Pekao S.A. udzielił właśnie finansowania w formie kredytów na realizację tych projektów mieszkaniowych na kwotę przekraczającą 160 mln zł.

Resi Capital S.A. otrzyma finansowanie na kwotę ponad 160 mln zł

Resi Capital S.A. aktywnie realizuje proces kształtowania nowoczesnego i profesjonalnego rynku najmu w największych miastach w Polsce. Dzięki temu firma znajduje się na liście liderów tego segmentu. Z myślą o wszystkich, którzy nie chcą lub nie mogą kupić mieszkania na własność, ale poszukują atrakcyjnej przestrzeni do życia, Resi Capital przygotowuje szeroką ofertę mieszkań na wynajem w najlepszych lokalizacjach w Polsce oraz szybki, intuicyjny i zdalny proces najmu. Portfolio Resi Capital do 2023 r. wzbogaci ponad 2 tys. nowych mieszkań, natomiast do 2025 r. będzie ich aż 5 tys. W budowie są już projekty we Wrocławiu i Łodzi, a także budynek GOP B w Katowicach. Niedługo wystartuje także platforma online Resi Capital, proponująca pierwszy w Polsce w pełni zdalny proces najmu.– Według analiz w Polsce wciąż brakuje ok. 2 mln mieszkań, a dzisiejsze społeczeństwo potrzebuje dostępu do różnorodnych rozwiązań mieszkaniowych, pozwalających na mobilność, dobrą organizację codziennego życia oraz chroniących przed mocno obciążającymi zobowiązaniami. Dlatego w Resi Capital postawiliśmy na nasz autorski pomysł na PRS. Koncentrujemy się na wyróżniającym nas na rynku wygodnym dla klienta procesie najmu, bardzo wysokim standardzie wykończenia obejmującym najnowsze technologie, a także atrakcyjnych lokalizacjach. Dzięki współpracy w ramach grupy kapitałowej Cavatina, mamy pełnię kompetencji do przeprowadzenia całego procesu inwestycyjnego od analizy gruntu i projektowania, poprzez realizację, aż po zarządzanie platformą dla wynajmujących – mówi Mirosława Płużek, CFO w Resi Capital.

Wypracowany przez nas model biznesowy spotyka się z dobrym odbiorem ze strony instytucji finansowych, czego potwierdzeniem jest nawiązanie współpracy z jednym z największych polskich banków – Pekao S.A. Cieszy nas, że Bank Pekao S.A. dostrzega duży potencjał, rozwijającego się w Polsce rynku PRS– dodaje Mirosława Płużek.

Cieszymy się, że będziemy mogli finansować pierwsze projekty PRS Grupy Cavatina.Wierzymy, że wraz z rosnącą mobilnością polskiego społeczeństwa oraz oczekiwaniem większej elastyczności, najem oferowany przez profesjonalne podmioty będzie stawał się coraz powszechniejszą alternatywą dla posiadania własnego mieszkania – mówi DieterLobnig, dyrektor Departamentu Bankowości Inwestycyjnej i Finansowania Nieruchomości KomercyjnychBanku Pekao S.A.

Finansowanie przyznane przez Bank Pekao pozwoli na terminową realizację powstających już projektów: budynku mieszkalnego Quorum C we Wrocławiu oraz dwóch budynków mieszkalnych WIMA B i C w Łodzi.

Quorum

Kompleks Quorum to największy na Dolnym Śląsku projekt typu mixed-use. Poza 336 mieszkaniami na wynajem od Resi Capital znajdą się tu między innymi przestrzenie usługowe i biurowe, uzupełnione strefami zieleni i relaksu, tak, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby rozwijającego się miasta i jego mieszkańców. Projekt usytuowany jest w ścisłym centrum Wrocławia, nad Odrą przy ul. Sikorskiego na wrocławskim Szczepinie.

Obecnie trwają już prace przy 24-kondygnacyjnej wieży mieszkalnej. Wszystkie lokale będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital. Wykonawca przewiduje tu kawalerki, mieszkania 2, 3 i 4-pokojowe – metraże od 25 do 72 mkw., z których rozpościerać się będzie widok na panoramę miasta. Dla mieszkańców przygotowane zostanie ponad 340 miejsc parkingowych na wynajem.

Architektura kompleksu sprawi, że ze wspólnej podstawy wyrastać będą wieże. Na najwyższej, trzydziestej piątej kondygnacji jednej z nich znajdować się będzie taras widokowy, z którego odwiedzający będą mogli podziwiać wyjątkową panoramę Wrocławia i okolic. Wieża biurowa, która sięgnie 140 m stanie się drugim najwyższym budynkiem stolicy Dolnego Śląska. W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano także dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy oraz zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak.

WIMA Widzewska Manufaktura

Widzewska Manufaktura to blisko 4 ha powierzchni i cztery 140-letnie pofabryczne obiekty wpisane do ewidencji zabytków jako zespół urbanistyczny pofabrycznej Łodzi (przędzalnia, skręcalnia, przewijalnia oraz kantor), które staną się nowoczesną, wielofunkcyjną przestrzenią. Ma to być jedna z najbardziej spektakularnych łódzkich rewitalizacji.

W dwóch budynkach Resi Capital zaproponuje 426 mieszkań na wynajem i możliwość korzystania dodatkowo z ponad 620 miejsc parkingowych. Wynajmujący będą mieli do dyspozycji na platformie Resi Capital metraże od 25 do 80 mkw.

Koncepcja odnowienia WIMY obejmuje przede wszystkim renowację i modernizację istniejących zabudowań pofabrycznych. Centralnym punktem kompleksu, miejscem spotkań i zielonym sercem tej inwestycji, będzie 100-letni park o powierzchni ok. 9 tys. mkw. z fontanną. Znajdą się tu także nowoczesne biura klasy A wzbogacone o punkty usługowe zlokalizowane w dawnej przędzalni, nazywanej „amerykańską”, gdyż przerabiano w niej bawełnę z USA. Miejsce na usługi przewidziano także w zaadaptowanych obiektach dawnej skręcalni oraz przewijalni, czyli w budynkach, w których powstaną mieszkania.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here