Naga Markets

Cathie Wood wykorzystuje obecne spadki do akumulacji akcji. Co kupuje ?Podczas wtorkowych spadków na Wall Street, kiedy indeks NASDAQ spadł o 5,16%, a S&P 500 o 4,32%, Cathie Wood kupowała akcje przecenianych walorów. Najwyraźniej zarządzająca Ark Innovation uważa, że inflacja i tym samym stopy procentowe są już blisko szczytu i teraz jest dobry moment na doważenie portfela inwestycyjnego w ryzykowne aktywa.

Cathie Wood kupiła akcje 27 spółek podczas wtorkowych spadków

Wtorkowe załamanie na amerykańskich indeksach było największym jednodniowym spadkiem od marca 2020 roku, kiedy to inwestorzy panicznie pozbywali się akcji w obawie przed Covid-19. Tym razem pretekstem do zniżek okazały się dane o inflacji w USA, która okazał się znacznie wyższa od oczekiwań analityków. Paradoksalnie większość rynku oczekiwała wyraźnego tempa spadku inflacji, które miało przekonać Fed do rychłego zakończenia podwyżek stóp procentowych.Paniczna wyprzedaż akcji została wykorzystana przez zarządzającą funduszem ARK do zakupu akcji o wartości ok. 40 mln dolarów. Wood kupiła we wtorek akcje 27 spółek, co wynika z danych opracowanych przez Bloomberg. Największym zakupem była firma Roku Inc., który jest już trzecią największą inwestycją we flagowym funduszu ETF ARK Innovation, który jest warty ok. 8 miliardów dolarów.

Zakupy Cathie Wood mogą mieć głębszy sens jeśli odniesiemy je do jej niedawnego wpisu w serwisie Twitter. Wood twierdzi w nim, że czeka nas deflacja, w czym popiera ją Elon Musk. Takie założenie pozwala wnioskować, że w przyszłym roku mogą czekać nas obniżki stóp procentowych i tym samym wzrosty na akcjach spółek technologicznych, zapewne podobne do tych z jakim mieliśmy do czynienia w 2021 roku.

ARK Innovation inwestuje znaczną część swoich środków w akcje Butterfly Network, Zoom Video Communications i Roku Inc. Wszystkie te spółki zaliczyły od początku roku znaczą przecenę. Spadły odpowiednio o około 14%, 58% i 70% w 2022 roku, a sam ETF ARK odnotował zniżkę o ponad 55%.

XTB

– Jej zakupy akcji spadły nieco od stycznia, ale zaczynają rosnąć w ciągu ostatnich kilku dni. Wygląda na to, że jej przekonanie jest teraz wyższe – powiedział Athanasios Psarofagis

Notowania ETF ARK Innovation, Źródło: TradingView
Notowania ETF ARK Innovation, Źródło: TradingView

Wood trzyma się swojej strategii podwajania przegranych i odciążania zwycięzców. Dlatego zakupy zostały połączone ze sprzedażą około 1,5 miliona akcji Signify Health, której cena akcji wzrosła o około 160% od połowy czerwca.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKursy walut na przyszły tydzień: Czy dolar (USD) podąży za frankiem i funtem?
Następny artykułTygodniowy przegląd sektora gamingowego Comparic.pl
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here