Naga MarketsZałożycielka i prezes Ark Invest Cathie Wood, jedna z popularniejszych inwestorek w branży kryptowalut, nie dołączyła do wtorkowej gorączki wywołanej przez fundusz ETF notowany w USA oparty na kontraktach terminowych na bitcoina (BTC), ale nie wyklucza całkowicie możliwości jego zakupu. Tradera ujawniła w wywiadzie na konferencji Milken Institute, że Ark wstrzymuje się z zakupem ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) ze względu na niejasności podatkowe, które chce najpierw wyklarować.

  • Cathie Wood z Ark Invest nie przyłączyła się do szału wokół debiutu pierwszego bitcoi futures ETF, ale nie wyklucza zakupów w przyszłości
  • Powiedziała, że Ark wstrzymuje się chwilowo z nabyciem ProShares Bitcoin Strategy ETF, powołując się na implikacje podatkowe.
  • “Przyglądamy się temu bardzo uważnie (…) są pewne konsekwencje podatkowe, które chcielibyśmy lepiej zrozumieć”, komentowała
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ark Invest na razie nie kupił nowego bitcoin futures ETF

– Nie, nie zrobiliśmy tego. Przyglądamy się temu bardzo uważnie. Itnieją pewne konsekwencje podatkowe, które chcielibyśmy bardziej zrozumieć, mając do czynienia z contango i backwardation – powiedziała Wood zapytana o to, czy dokonała zakupu nowego ETF-u podczas jego debiutu w tym tygodniu.Wood odnosiła się do struktury i charakterystyki rynku kontraktów terminowych. Contango to sytuacja, w której cena kontraktu futures jest wyższa niż cena na rynku kasowym (spot). Backwardation jest odwrotnością tego zjawiska i występuje kiedy cena kontraktu futures jest niższa niż cena spot.

W przypadku bitcoina, jego kontrakty futures często znajdują się w contango. To prawdopodobnie dlatego inwestorzy instytucjonalni, tacy jak Ark, przyjęli postawę wyczekującą, powiedział Jeffrey Halley, starszy analityk rynku w Oanda.

– Kontrakty z dłuższym terminem są droższe niż przyszłomiesięczne. Oznacza to, że traci się pieniądze na rolowaniu wygasających kontraktów do nowego miesiąca. Prawdopodobnie chcą oni zobaczyć uporządkowane rolowanie z przyzwoitą płynnością dwustronną i płytszym contango – komentował Halley w środowej nocie.

Podczas gdy Oanda widziała słaby wolumen obrotu na BITO ze strony inwestorów instytucjonalnych we wtorek, Vanda Research twierdzi, że prawdopodobnie stanowili oni większość ogólnego wolumenu, ponieważ inwestorzy detaliczni spóźnili się na debiut.

Niezależnie od tego, które ręce chętniej kupowały nowy instrument, robiły to bardzo skutecznie: ProShares Bitcoin Strategy ETF okazał się drugim co do wielkości ETF-em w historii w dniu debiutu – w jego pierwszym dniu obrócono akcjami o wartości ponad 1 mld dol. W pierwsze dwa dni swoich notowań fundusz zebrał od inwestorów 2 miliardy dolarów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Ark i Wood nadal byczo nastawieni do bitcoina

Cathie Wood pozostaje byczo nastawiona do bitcoina, zwracając uwagę na to, jak Ark zaangażował się w cyfrowe aktywa w 2015 r. Wówczas spółka zainwestowała w cyfrowe aktywa wierząc, że mogą one stać się tak duże jak baza monetarna USA.

Aktywa cyfrowe wyceniane są obecnie na ponad 2,5 biliona dolarów, przy czym bitcoin odpowiada za niemal połowę całej kapitalizacji.

– To jest nowy bank – cyfrowy portfel. Będzie to rewolucja w skali światowej – powiedziała na konferencji Milken.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here