Naga MarketsCathie Wood: na rynek bitcoina (BTC) wejdą nowi duzi inwestorzyZałożycielka i dyrektor generalna Ark Invest, Cathie Wood, mówi, że spodziewa się nowej fali inwestorów instytucjonalnych, którzy wprowadzą bitcoiny do swoich bilansów.

  • Wood jest zdania, że na rynek kryptowalut napłyną nowi inwestorzy instytucjonalni.
  • Jej zdaniem powyższy trend wzmacniają decyzję władz USA.

Cathie Wood: czeka nas nowa fala instytucji na rynku BTC

W jednym z odcinków serii In the Know firmy ARK Invest Cathie Wood mówi, że jest świadkiem wzrostu zainteresowania instytucji bitcoinem. Zakłada, że ​​duże firmy, zwłaszcza technologiczne, pójdą w ślady giganta płatniczego Square i MicroStrategy Michaela Saylora i kupią BTC jako zabezpieczenie przed inflacją dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mamy osoby i firmy dzwoniące do nas w sprawie bitcoina i innych kryptowalut, mówiąc: „Czy powinniśmy włożyć część naszej gotówki w bitcoina?”. Jak wiesz, zrobił to Square, podobnie jak MicroStrategy. Myślę, że usłyszymy o większej liczbie firm, które również wprowadzają to zabezpieczenie do swojego bilansu, szczególnie o firmach technologicznych – innowacyjnych firmach, które rozumieją technologię i czują się z nią dobrze – powiedziała.

USA stają się probitcoinowe

Wood twierdzi, że polityka części władz USA, która jest przyjazna kryptowalutom (np. zezwalanie bankom na emitowanie stablecoinów i uruchamianie własnych węzłów w łańcuchu bloków lub jego niedawna decyzja o przyznaniu karty bankowości kryptograficznej stowarzyszeniu Anchorage Digital National Bank Association) prawdopodobnie pomoże wzmocnić adopcję kryptowalut.

– Brian Brooks z Biura Kontrolera Walut powiedział w zasadzie, że publiczne łańcuchy bloków mogą być wykorzystywane do rozliczania transakcji, a banki mogą stać się węzłami tych publicznych łańcuchów bloków. Cóż, to było jak piorun. Po prostu nigdy się tego nie spodziewałam i nie sądzę, żeby ktokolwiek inny też to zrobił, może z wyjątkiem niektórych [podmiotów] ze świata kryptowalut, które ściśle współpracowały z regulatorami – powiedziała.

Dodała też, że uważa, że “nie ma lepszego zabezpieczenia przed inflacją niż bitcoin”.

– Dolar spadł w zeszłym roku o około siedem procent. W Stanach Zjednoczonych straciliśmy siedem procent siły nabywczej w porównaniu z innymi walutami na całym świecie. Straciliśmy też trochę na inflacji, ale inflacja jest niska i może być nawet zawyżona, ponieważ statystyki nie uwzględniają tak dobrze gospodarki cyfrowej i deflacyjnego wpływu gospodarki cyfrowej – dodała.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here