Naga MarketsFundusz inwestycyjny ARK Investment Management prowadzony przez popularną inwestorkę Cathie Wood w ostatnich dniach zwiększył ekspozycję na akcje Robinhood Markets Inc. Sytuacja następuje po tym, jak spółka poinformowałaa o ataku hakerów. Według raportu, fundusz Ark jest już piątym co do wielkości akcjonariuszem Robinhood.

  • Akcje Robinhood wyhamowały korektę wzrostową po ogłoszeniu dotyczącym ataku hakerskiego
  • Fundusze Cathie Wood nadal skupują akcję spółki korzystając z niższych cen
  • W tym momencie fundusz Ark jest już piątym co do wielkości akcjonariuszem Robinhooda
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Robinhood nadal skupowany przez ARK Invest Cathie Woodh

We wtorek informowaliśmy, że spółka Robinhood Markets Inc. ogłosiła, iż doświadczyła ataku hakerów, który umożliwił osobom trzecim uzyskanie dostępu do „ograniczonej ilości informacji osobistych”. Mimo obaw inwestorów, że akcje mogą zapikować – spółka praktycznie zatrzymała się na poziomie 36 dolarów za akcję bez wyraźniejszych następstw po tym wydarzeniu.Aktualizacja dotycząca działalności funduszy inwestycyjnych ARK Investment prowadzonych przez znaną wszystkim Cathie Wood, pokazuje jednak, że te skupują akcje spółki praktycznie bez ustanku od 25 października. ARK, który jest już piątym co do wielkości akcjonariuszem Robinhood  zwiększył tempo kupna, korzystając z lokalnych minimów na wykresie.

wykres Akcje Robinhood H1 10.11.2021
Akcje Robinhood H1 10.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Ark Next Generation Internet ETF kupił we wtorek 158,350 akcji brokera internetowego, czyli o około 73% więcej niż Ark Fintech Innovation ETF kupił dzień wcześniej – wynika z codziennych aktualizacji handlowych zarządzającego aktywami.

Analitycy nie uważają, aby naruszenie protokołów bezpieczeństwa spółki Robinhood mogły mieć większy wpływ na wycenę akcji lub podstawową działalność podmiotu a fundusz Cathie Wood twierdzi, że skupuje spółkę z pięcioletnim horyzontem czasowym. Przypomnijmy jedynie, że dostęp do danych, który to pozyskali hackerzy mógł dotknąć nawet.. 7 milionów kont klientów. Nie odstrasza to jednak funduszu od dalszej ekspozycji net long na akcje.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here