Naga Markets

Cathie Wood dokupuje akcje Coinbase i korzysta z wyprzedaży Bitcoina Podczas gdy rynek odwraca się od kryptowalut, a Bitcoin wyznacza nowe 2-letnie minima, ARK Invest zwiększa swoją ekspozycję na akcje Coinbase oraz Grayscale Bitcoin Trust. Cathie Wood nie martwi się paniką wywołaną upadkiem FTX oraz fakt, że w każdej chwili kolejny duży projekt może okazać się zwykłą wydmuszką, co mogłoby pociągnąć rynek na dno.

ARK Invest znów szokuje swoimi decyzjami. Rynek zagra w przeciwną stronę?

Najnowsze informacje napływające z ARK Invest potwierdzają, że firma wciąż zwiększa swoje udziały zarówno w giełdzie Coinbase (COIN), jak i Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) pomimo zamieszania związanego z krachem FTX.

Tam, gdzie jednymi rządzi strach, inni dostrzegają okazje i się bogacą. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, jednak mówimy o Cathie Wood, która w przeszłości dokonywała wielu nietrafionych decyzji, sprzedając i kupując aktywa w najmniej odpowiednich momentach, a niektórzy nadali jej tytuł antywyroczni. 

Tegorocznym przypadkiem złego wyczucia czasu była decyzja o sprzedaży 1,4 miliona akcji Coinbase z 27 lipca br. po cenie ok. 50 USD. Nieco ponad tydzień później akcje przetestowały okolice 100 USD i przez miesiące utrzymywały się powyżej ceny sprzedaży.

Notowania Coinbase Źródło: TradingView
Notowania Coinbase Źródło: TradingView

Tym razem Cathie Wood zdecydowała się na zakup na dołku, a firma ARK Invest 21 listopada kupiła 176 945 akcji GBTC po cenie ok. 8 USD za sztukę.  

Zakupione w tym tygodniu aktywa dołączą więc do ubiegłotygodniowej transzy 273 327 akcji nabytych zaledwie kilka dni po ogłoszeniu upadłości FTX.

Notowania Grayscale Bitcoin Trust Źródło: TradingView
Notowania Grayscale Bitcoin Trust Źródło: TradingView

Nie wszyscy podzielają jednak optymizm ARK Invest, gdyż spółka macierzysta GBTC Digital Currency Group (DCG) wciąż zmaga się z problemami wywołanymi przez FTX.

ARK Inves stawia na Coinbase

Od początku listopada firma ARK Invest dodała do swojego portfela przeszło 1,3 mln akcji COIN, zwiększając swój całkowity udział w giełdzie do 8,374 mln.

XTB

Tym samym Akcje Coinbase są 12. największą pozycją w portfelu ARK i w dużym stopniu odpowiadają za jej kondycję finansową.

Wykres posiadanych przez ARK Invest akcji COIN względem ich notowań Źródło: Cathie's Ark
Wykres posiadanych przez ARK Invest akcji COIN względem ich notowań Źródło: Cathie’s Ark

Analitycy ARK Invest przyznają, że zdają sobie sprawę z poziomu ryzyka, jakie towarzyszy im przy powiększaniu ekspozycji na krytpowaluty podczas bessy, jednak wierzą w przejrzystość i odrodzenie tego sektora.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

– Obecnie to decentralizacja i przejrzystość stanowią jedyne antidotum na rażące błędy scentralizowanych pośredników i wydarzenia takie, jak FTX – napisał na swojej stronie zespół ARK Invest.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin będzie mniej atrakcyjny dla cyberprzestępców w miarę nadejścia regulacji
Następny artykułInsert Stonks pozyskał kilka milionów złotych od brytyjskiego funduszu Funfair Ventures!
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here