Naga MarketsCaterpillar przedstawił dziś wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Okazało się, że rezultaty spółki są słabsze od oczekiwań, dodatkowo nastąpiło cięcie prognoz na resztę roku.


Caterpillar to jedna z największych spółek zajmujących się produkcją maszyn budowlanych i górniczych na świecie oraz silników diesla i turbin gazowych. Firma powstała w USA, an rynku jest już od ponad 90 lat. Firma ma obecnie fabryki na terenach wielu krajów, między innymi Stanów Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Polski.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bloomberg donosi, że kwartalna prognoza zysku na akcję wynosiła 68 centów, ostateczny wynik był nieco gorszy, wyniósł 67 centów. Przychody wyniosło 9,39 mld USD w porównaniu do oczekiwanych 9,50 mld USD.

CAT ostrzegał w marcu, że zarówno sprzedaż i przychody firmy spadną z powodu niskich cen surowców, słabego popytu oraz silnego dolara. Doniesienia te potwierdził Doug Oberhelman – CEO spółki. Firma szczególnie ucierpiała w branży wydobywczej, kolejowej oraz związanej z surowcami paliwowymi.

Otwórz pozycję na ropie naftowej z brokerem XM

Prognozy na 2016 rok zostały obniżone. Całoroczny zysk na akcję wyniesie zdaniem firmy 3,70 USD wobec wcześniejszych szacunków w wysokości 4,00 USD. Są one i tak wyższe od oczekiwań rynku, które są na poziomie 3,61 USD. Spółka ma zamiar zwiększyć wydatki na restrukturyzację, ze 150 do 550 mln USD.

W handlu przedsesyjnym akcje spółki spadły o 3,4%.

cat
Cena akcji giganta mocno zawahała się po danychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here