Naga MarketsWczorajsza dość słaba sesja na Wall Street odsunęła w czasie atak głównych indeksów na kluczowe w średnim terminie opory. Lekkie cofnięcie miało oczywiście wpływ na spółki notowane na amerykańskich rynkach.

Wtorek powinien przynieść choć próbę podniesienia się popytu i ponownego zbliżenia się do wspomnianych stref oporu. Proponuję przyjrzeć się dokładniej trzem walorom, którymi można handlować za pośrednictwem brokera ACFX.

Jako pierwszy z nich wymienię CATERPILLAR w przypadku którego w piątek doszło do ataku na opór, który powstrzymywał wzrosty w średnim terminie.

CATERPILLAR - wykres H1
CATERPILLAR – wykres H1

Wczoraj podaż pokusiła się o próbę zanegowania wybicia, która okazała się jak na razie bezskuteczna. Jeśli docelowo wsparcie nie zostałoby utracone kupujący uzyskaliby potwierdzenie ważności tego poziomu. Dodatkowo na wykresie zostałoby narysowane coś na kształt ruchu powrotnego. Taki układ na pewno wspierałby popyt w najbliższym czasie. Dopiero utrata wspomnianego poziomu miałaby prawo zmienić sytuację techniczną waloru.

Interesująco również wygląda JP MORGAN, który po wykonaniu wzorowej korekty ABCD rysuje aktualnie falę wzrostową.

JP MORGAN - wykres H1
JP MORGAN – wykres H1

Walor zbliża się do oporu utworzonego poprzez połączenie szczytów z 31 grudnia i 6 marca. Poziomy te mają prawo zwiększyć podaż i doprowadzić do choć chwilowego cofnięcia się ceny. Wyjście na wyższe poziomy świadczyć będzie o sile rynku i chęci do kontynuacji wzrostów.

W ciekawym miejscu znajduje się AMERICAN EXPRESS.

AMERICAN EXPRESS - wykres H1
AMERICAN EXPRESS – wykres H1

Spółka znajduje się aktualnie w korekcie ostatnich spadków. Po narysowaniu na wykresie formacji przypominającej swoją wymową podwójny szczyt i wybiciu poziomów minimów z 10 marca spadki nie są kontynuowane. Dodatkowo podaż nie była w stanie zbliżyć się nawet do poziomów minimalnych z 17 lutego. Aktualnie kurs znajduje się w lekko zawężającym się trójkącie. Jego opuszczenie powinno wskazać dalszy kierunek, w którym będzie poruszać się cena.


Potencjalne zagrania na dziś to cykl powstający przy wsparciu brokera ACFX. Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here