Naga MarketsPo świątecznej przerwie wracamy do analiz potencjalnie ciekawych zagrań jakie możemy wykonać na akcjach wybranych amerykańskich spółek.

Dzisiejszy przegląd interesujących wykresów chciałbym rozpocząć od jednego z największych na świecie producentów maszyn budowlanych i górniczych.

CATERPILLAR - wykres H4
CATERPILLAR – wykres H4

CATERPILLAR, bo o nim mowa od lipca 2014 znajduje się w trendzie spadkowym. Przecena dodatkowo przybrała na sile w listopadzie ubiegłego roku. Marzec upłynął już pod znakiem konsolidacji i narysowania ciekawej linii oporu na poziomie 81,9-82 USD. Wyjście powyżej wspomnianej strefy ma prawo aktywować większy kapitał wśród kupujących, którzy chcieliby powalczyć o wzrostowe odreagowanie spadków.
Drugą przygotowaną na dziś spółką jest koncern farmaceutyczny i kosmetyczny. JOHNSON&JOHNSON od listopada 2014 roku nieznacznie traci na wartości. Od połowy lutego cena znajduje się w konsolidacji, w której wyznaczono już dwa dołki i dwa szczyty, tworząc w ten sposób wyraźne strefy wsparcia i oporu. Aktualnie kurs znajduje się w rejonie dołków.

JOHNSON&JOHNSON - wykres H4
JOHNSON&JOHNSON – wykres H4

Zachowanie się ceny w tym miejscu powinno wyznaczyć kierunek na najbliższe tygodnie. Potencjalne przełamanie poziomów minimalnych obecnej konsolidacji generowałoby sygnał sprzedaży. Natomiast utrzymanie wsparć dawałoby kupującym solidne argumenty do ruchu w kierunku marcowych maksimów.
Trzecim przygotowanym przeze mnie wykresem jest VERIZON. Ten największy operator telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych od dołka w grudniu 2014 zdrożał ponad 10 procent.

VERIZON - wykres H1
VERIZON – wykres H1

Od połowy lutego rysowana jest korekta kształtem przypominającym oRGR. Aktualnie cena zbliża się do poziomów szyi, których pokonanie miałoby prawo zachęcić kupujących do mocniejszego zainteresowania się walorem.


Potencjalne zagrania na dziś to cykl powstający przy wsparciu brokera ACFX. Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here