Naga MarketsPoniedziałkowa słaba sesja na Wall Street to spore rozczarowanie dla wszystkich, którzy liczyli na kontynuację wzrostów po ostatnich pozytywnych sygnałach napływających z giełdowych rynków. Co prawda sytuacja techniczna amerykańskich indeksów nie zmieniła się w sposób szczególny, jednak wsparcia niespodziewanie znalazły się bardzo blisko aktualnych poziomów.

Również patrząc na poszczególne spółki widać wczorajsze ogólne osłabienie. Dziś zaproponuję przyjrzenie się dwóm walorom, które mimo niesprzyjającego otoczenia pozostały mocne oraz jednej w przypadku której przecena zatrzymała się dokładnie tam gdzie powinna. Zapraszam do zapoznania się z pomysłami transakcyjnymi, które można zrealizować za pośrednictwem brokera ACFX.

Jako pierwszą spółkę, która jest technicznie przygotowana do większych ruchów wymienię CATERPILLAR.

CATERPILLAR - wykres H1
CATERPILLAR – wykres H1

Od dołka 13 marca kurs akcji porusza się na północ. Wzrosty zostały zatrzymane 15 kwietnia tuż pod oporem utworzonym przez szczyt z 18 lutego. Od tego czasu na wykresie tworzy się konsolidacja swoim kształtem przypominająca trójkąt. Z założenia taka formacja budowana w tym miejscu ma pro wzrostową wymowę. Jeśli doszłoby do wyjścia ceny powyżej szczytu z 18 lutego i równoczesnym wyjściu z aktualnej konsolidacji to powinniśmy mieć spore szanse na większe wzrosty.

Po wyjściu w górę związanym z publikacją wyników finansowych za pierwszy kwartał ciekawie zaczyna wyglądać też AT&T.

AT&T - wykres H1
AT&T – wykres H1

23 kwietnia w reakcji na raport kwartalny sesja otwarła się luką hossy, a następnie cena uciekła mocno w górę. Aktualnie wzrosty zostały zatrzymane tworząc konsolidację przy maksimach z 23 kwietnia. Wyjście w górę z obecnych poziomów dałoby potwierdzenie zmiany sentymentu towarzyszącego spółce oraz generowałoby sygnał do kolejnej fali wzrostowej.

Ostatnią przygotowaną na dziś przeze mnie spółką jest HOME DEPONT.

HOME DEPONT - wykres H4
HOME DEPONT – wykres H4

Na wykresie H4 widzimy, że cena dotarła do poziomu wsparcia poprowadzonego przez połączenie dołków z 10 i 26 marca. Jest to potencjalnie miejsce, w którym popyt powinien się zacząć bronić przed rozbudowaniem korekty. Zajęcie długiej pozycji w tym miejscu na pewno nie cechowałoby się wysokim współczynnikiem ryzyka.


Potencjalne zagrania na dziś to cykl powstający przy wsparciu brokera ACFX. Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here