Naga Markets

Caspar AM chce tworzyć jeden FIZ rocznie, nie myśli o akwizycjach - wywiadWarszawa, 14.09.2022 (ISBnews) – Caspar Asset Management chce tworzyć jeden fundusz inwestycyjny zamknięty (FIZ) rocznie, poinformował prezes Leszek Kasperski w rozmowie z ISBnews.

“Nasze główne produkty to fundusze zamknięte. W naszych wewnętrznych planach zakładamy, że chcemy co roku otwierać jeden taki fundusz o aktywach ok. 50 mln zł” – powiedział Kasperski w rozmowie z ISBnews.Prezes dodał, że Caspar TFI ma w swojej ofercie od sierpnia FIO Subfundusz Caspar Obligacji, którego środki inwestowane będą w obligacje Skarbu Państwa oraz obligacje gwarantowane przez Skarb Państwa, w tym obligacje indeksowane wskaźnikiem inflacji.

“W tym roku stawiamy na poszerzenie dystrybucji dla naszego FIO” – powiedział.

“Nie myślimy za bardzo o akwizycjach, lepiej nam wychodzi rozwój organiczny i na to stawiamy, Oferta, jaką mamy w grupie a w szczególności otwarta architektura spółki F-Trust, sprawia że łatwo pozyskujemy doradców i opiekunów klientów. To jest motorem wzrostu całej grupy” – stwierdził także Kasperski.

Caspar TFI powstało w 2011 r., w lipcu 2012 r. uzyskał zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na działalność. Założycielem i właścicielem Caspar TFI jest Caspar Asset Management.

Caspar Asset Management jest domem maklerskim specjalizującym się w obsłudze klientów zamożnych (HNWI) oraz bardzo zamożnych (UHNWI). Swoim klientom świadczy przede wszystkim usługę zarządzania aktywami w ramach szerokiej palety strategii inwestycyjnych. Głównym obszarem działalności inwestycyjnej Caspar Asset Management są akcje globalnych spółek. Caspar Asset Management oprócz zarządzania portfelami klientów indywidualnych świadczy również usługę zarządzania dla klientów instytucjonalnych, w tym zarządzanie funduszami inwestycyjnymi na zlecenie Caspar Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. Spółka debiutowała 13 września 2022 r na głównym rynku GPW. Wcześniej od 2011 r była notowana na NewConnect.

Adam Sofuł

XTB

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lpp akcje notowania | biomed akcje | kryptowaluty kursy | biomed kurs akcji | pko akcje wykres | średni kurs rubla nbp | kurs 11bit |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here