Naga MarketsWiększość z nas na co dzień płaci w sklepie przy użyciu kart. Jest to bardzo wygodne i uniwersalne rozwiązanie, choć niestety nadal nie wszędzie możliwe. Zdarzają się bowiem punkt, w których nie da się uregulować należności w ten właśnie sposób. Co w takiej sytuacji zrobić? Dobrym wyjściem jest wówczas tzw. cashback. O czym dokładnie mowa? Kto i kiedy może z niego skorzystać? 

Brak możliwości zapłaty kartą to poważny problem, szczególnie jeśli w pobliżu nie ma bankomatu, w którym moglibyśmy wypłacić gotówkę. Na szczęście, w takich okolicznościach z pomocą przychodzi oferowana przez instytucje bankowe usługa cash back, która jest ściśle związana z kartą płatniczą/kredytową. Sprawdźmy, o co chodzi!Cashback – co to takiego?

Cashback – z tym pojęciem w ostatnim czasie spotykamy się w kontekście płatności za zakupy coraz częściej. Nic w tym dziwnego, ponieważ rozwiązanie to może uratować nas w sytuacji, gdy w danym sklepie nie ma możliwości uiszczenia rachunku za pomocą karty. Cashback jest usługą bankową przypisaną do karty i uruchamianą wraz z jej aktywacją, dzięki której właściciel może wypłacić gotówkę jeszcze na etapie dokonywania zakupu np. w sklepie, supermarkecie, kiosku, na stacji benzynowej i w wielu innych punktach na terenie kraju. Cashback bardzo często jest mylony z usługą moneyback, czyli zwrotem części wydatków poniesionych przy płaceniu kartą.

Jak działa cashback?

Przed skorzystaniem z usługi cashback trzeba poinformować o tym sprzedawcę. To praktycznie jedyna czynność, którą należy wykonać, aby móc sięgnąć po to rozwiązanie. Kasjerowi podaje się dokładną wysokość kwotą (nie musi być zaokrąglona), którą chce się wypłacić z konta przy użyciu karty. Kwotę tę sprzedawca dolicza do kosztu zakupu, w tym wprowadza na terminal płatniczy. Płatność kartą nie różni się w tym przypadku od standardowej operacji, a więc można jej dokonać wsuwając kartę do terminala i wpisując PIN lub zbliżeniowo. Ostatnim krokiem jest wypłata kwoty przez kasjera i wręczenie jej wraz z potwierdzeniem.

Kto i gdzie może skorzystać z usługi cashback?

Usługa cashback jest dostępna w dużej liczbie punktów handlowych, ale przed zakupami warto potwierdzić możliwość skorzystania z niej u kasjera. Cashback jest dostępny dla każdego posiadacza odpowiedniej karty płatniczej – przy jej wyrabianiu w banku można więc dopytać o szczegóły z tym związane. Z usługi cashback można korzystać niezależnie od tego, co dokładnie się kupuje oraz jaka jest kwota transakcji. Należy jednak wiedzieć, że istnieją limity jeśli chodzi o jednorazową wypłatę środków. Ich wysokość zależy od rodzaju karty i jej operatora. Z cashback można jednak skorzystać w ciągu dnia wiele razy, a sama usługa co do zasady jest bezpłatna.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here