Naga MarketsW najnowszej odsłonie programu Inside Solution One, prowadzonego przez Tomasza Piwońskiego zarządzającego w funduszu Solution One, podsumowano najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia. W programie poruszono temat m.in. carry tradingu, CD Projektu, palladu, strategii grania przeciwko większości na Forexie, EURPLN, Brand24, Daxa i Tesli.


CD Projekt z potencjałem do dalszych wzrostów. Pallad przewartościowany?

CD Projekt przesunął debiut Cyberpunka 2077. Prowadzący zauważa, iż oczekiwał takiego scenariusza już w zeszłym roku. Po opublikowaniu informacji kurs zanurkował, jednak duża ilość kupujących oczekiwała takiego przebiegu wydarzeń.

Przecena była ogromna, nasz fundusz kupił akcje, choć oczekiwaliśmy domknięcia luki jeszcze tego samego dnia. Część pozycji zamknęliśmy, jednak myślimy, że to jeszcze nie koniec wzrostów – powiedział prowadzący program.

Budowanie portfela carry tradingowego w oparciu o punkty swapowe to jedna z ważniejszych strategii funduszu Inside Solution One .

Punkty swapowe wykańczają drobnych inwestorów w długim terminie. Dodatkowo regulacje ESMY wymuszają trzymanie pozycji dłużej, co działa na naszą niekorzyść – dodał.

Różnica wyceny palladu w stosunku do reszty aktywów jest ogromna.

Ostatnia faza wzrostowa to kapitulacja krótkich pozycji. Myślę, że obecnie może być dobry moment na głębszą korektę, a w związku z tym na zajęcie pozycji krótkiej – zauważył Piwoński.


Bezpośredni dostęp do rynków USA i UE. Z Directa kwotowanie cen NYSE i NASDAQ masz bezpłatnie.
SPRAWDŹ NAS

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 27.01.2020
Następny artykułCrowdfunding w Polsce: Beesfund planuje 60 emisji w 2020 roku
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here